Україна збільшила експорт яловичини на 11% в січні-листопаді 2023 року
В січні-листопаді 2023 року Україна збільшила виручку від експорту ВРХ і яловичини майже на 11% порівняно до минулорічного періоду. В розрізі поставок свіжої та яловичини спостерігається тенденція збільшення, але експорт ВРХ живою вагою навпаки скоротився, – повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.
За попередніми даними ДССУ, в листопаді Україна експортувала 583 тони ВРХ живою вагою, що на 20% менше порівняно до жовтня поточного року. Виручка за поставлених тварин склала 816 тис. дол. і скоротилася на 20% порівняно до попереднього місяця. Минулого місяця корів в Україні купували лише клієнти з Лівану, які скоротили обсяги закупок. Взагалі, в січні-листопаді 2023 року Україна експортувала 16,05 тис. тон ВРХ живою вагою на суму 25,23 млн дол. Це на 5% менше ніж торік в натуральних обсягах.
Грошова виручка за поставлених тварин скоротилася на 24%. В листопаді 2023 року Україна збільшила обсяги експорту охолодженої яловичини до 33,8 тон, що на 50% більше ніж в жовтні. Грошова виручка за поставлений товар збільшилась до 120,1 тис. дол. (+49%). Порівняно до листопаду минулого року, експорт свіжої яловичини збільшився на 97% в натуральних обсягах і на 89% в грошовому еквіваленті. Близько 98% експортованого товару було відвантажену в Грузію. Обсяги експорту збільшилися тому, що минулого місяця поновилися поставки до Туреччини, Маршалових островів, а Грузія і Сейшельські острови збільшили обсяги закупок. З початку року Україна експортувала 225,8 тон охолодженої яловичини, що на 86% більше порівняно до січня-листопаду 2022 року. Виручка за поставлений товар за 11 місяців 2023 року склала 836 тис. дол., що на 79% більше порівняно до минулорічного періоду.
Натуральні обсяги експорту мороженої яловичини виросли до 1,8 тис. тон (+4%), а грошова виручка за поставлене м’ясо збільшилась до 7,62 млн дол. (+6%) порівняно до жовтня 2023 року. Близько 62% експортованої яловичини було відвантажено у Китай, 14% в Азербайджан, 10% в Казахстан. Минулого місяця збільшилися поставки м’яса у Китай, Казахстан, Лівію, Туреччину, Узбекистан. Однак, порівняно до листопаду 2022 року експорт мороженого червоного м’яса скоротився на 17% в натуральних обсягах і на 4% у грошовому еквіваленті. Хоча, сумарно, за 11 місяців 2023 року Україна експортувала 19,27 тис. тон мороженого червоного м’яса, що на 31% більше порівняно до минулорічного періоду. Експортна виручка в січні-листопаді 2023 року склала 77,67 млн дол., що на 24% більше ніж торік. Георгій Кухалейшвілі припускає, що обсяги експорту яловичини в листопаді виросли через активізацію попиту в країнах-партнерах напередодні Різдва, Нового Року, Китайського Нового Року та Рамадану.
Збільшенню обсягів експорту сприяє низький попит на яловичину на внутрішньому ринку, через високі ціни. В листопаді ціни на курятину, свинину та яловичину в середньому зросли на 2,28%. Варто зазначити, що збільшення обсягів поставок червоного м’яса з України за кордон відбулося в контексті зростання експортних відвантажень водним транспортом через порти Чорного моря та Дунаю до 4,3 млн тон у листопаді. За оцінками брокерської компанії Spike Brokers, це є рекордним місячним показником з квітня цього року. Збільшення обсягів експорту яловичини в листопаді відбулося попри скорочення експортних поставок агропродукції з України автомобільним транспортом через страйки перевізників Польщі, Угорщини та Словаччини, які блокували пункти перетину західного кордону.
За даними Державної прикордонної служби України, понад 3,5 тисячі вантажних автомобілей застрягли в черзі через блокування руху польськими перевізниками на чотирьох пунктах пропуску. Ймовірно, транспортні перешкоди через непорозуміння з нашими західними партнерами є однією з причин скорочення обсягів експорту м’яса порівняно до листопаду минулого року. В листопаді Україна імпортувала 33 тони (-98%) ВРХ живою вагою в Італії і Словаччині.
В січні-листопаді 2023 року Україна імпортувала 615 тон ВРХ, що на 37% менше ніж торік. Минулого місяця обсяги імпорту охолодженої яловичини зменшилися до 7,5 тон (-9,5 тон), а мороженої яловичини навпаки виросли до 217 тон (+11%). Червоне м’ясо в Україну постачали США, ЄС та Аргентина. Порівняно до листопаду 2022 року Україна збільшила імпорт свіжої яловичини на 20%. В січні-листопаді 2023 року імпорт охолодженої яловичини скоротився до 122,5 тон (-116%), а мороженого червоного м’яса виріс до 1,92 тис. тон (+68%).
В листопаді сальдо зовнішньої торгівлі ВРХ і яловичиною було позитивним – 6,92 млн дол.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом