Україна збільшила експорт свіжої яловичини, замороженої — скоротила
Україна у липні експортувала ВРХ і яловичини на суму $5,38 млн, що на 67% менше, ніж у червні. Хоча, попри виклики війни, з початку року країна поставила на зовнішні ринки більше яловичини і ВРХ, ніж торік.
Про це говориться у повідомленні Асоціації виробників молока.
За попередніми даними ДССУ, в липні Україна експортувала 34,9 т (+51,3% до червня) охолодженої яловичини на суму $126,3 тис. (-52,5%). Майже 94% товару було відвантажено до Грузії, а решта — до Барбадоса, Туреччини, Молдови, Маршаллових островів, Іспанії, Сингапуру та Мальти.
З початку року Україна експортувала 139,9 т (+92% порівняно з минулорічним періодом) охолодженої яловичини на суму $522,8 тис. (+82%).
Однак натуральні обсяги експорту мороженої яловичини, навпаки, зменшились до 1,06 тис. т (-61,7%), а грошова виручка за поставлене м’ясо впала до $4,36 млн (-57%). Основними напрямками експорту мороженого м’яса були Китай (32%), Азербайджан (30%), Узбекистан (13%), Казахстан (13%), Молдова (6%) та Грузія (5%). В липні звузилась географія збуту мороженої яловичини. Якщо в червні Україна постачала м’ясо в 17 країн світу, то в липні — тільки в 13.
У липні натуральні обсяги експорту ВРХ живою вагою склали 641,8 т, а грошова виручка за експортованих тварин — $898,3 тис., що майже вдвічі менше порівняно до червня поточного року. Проте в січні-липні поточного року українські експортери відвантажили за кордон 12,44 тис. т ВРХ на суму $19,48 млн, що на 29,5% більше в натуральних обсягах і на 13,5% — у грошовому еквіваленті.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом