Україна заявляє, що не погодиться на продовження зернової угоди на поточних умовах
Термін дії зернової угоди завершився, і рф поки не погодила її продовження. Водночас Україна заявляє, що не буде продовжувати угоду на поточних умовах, оскільки рф постійно блокує інспекції кораблів.
За даними Міністерства відновлення, за майже рік, поки діяла зернова угода, Україна експортувала морем понад 33 млн т агропродукції до 45 країн світу. За даними СКЦ, у липні були проінспектовані 11 кораблів з зерном, а середня кількість інспекцій склала 1,3 судна/добу, тоді як у вересні – жовтні 2022 р вона сягала 10-11 суден/добу. Починаючи з 28 червня 2023 р, до портів України не зайшло жодного судна, тому експорт з чорноморських портів у червні скоротився до 2 млн т, а у липні не перевищить 0,5 млн т.
Заступник міністра інфраструктури України Ю. Васьков повідомив, що влада країни не погодиться на продовження зернової угоди на поточних умовах та лише на 120 днів, оскільки це неефективно для аграріїв та експортерів. Якщо угоду не продовжать на 240 днів, то Україна перейде до альтернативних сценаріїв.
Одним з них є продовження роботи з Туреччиною та ООН без участі рф. Влада України запропонувала надавати потрібну інформацію для будь-яких судів, що заходитимуть у Чорне море, щоб гарантувати, що вони не перевозять інших вантажів, окрім оголошених. Якщо Туреччина та ООН не погодяться на такі умови, Україна розгляне питання ізольованої роботи зернового коридору, але поки що немає детального роз’яснення, як це працюватиме.
Раніше Верховна Рада виділила 20 млрд грн до фонду, який буде гарантувати виплати іноземним власникам кораблів в разі пошкодження судна або товару. Це може сприяти продовженню роботи зернового коридору без участі рф.
Якщо флот рф наважиться атакувати іноземні торговельні судна, які заходитимуть до портів України, то російських військових моряків можна буде вважати піратами, що відповідно до норм міжнародного морського права поставить у незручне положення всі плавзасоби під прапором рф.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом