Україна запропонувала Польщі механізм верифікації експорту агропродукції
Україна запропонувала Польщі механізм верифікації експорту агропродукції відповідно до рішення Європейської Комісії, який вже ефективно працює з Румунією і Болгарією. Про це заявв прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час спільного брифінгу з главою польського уряду Дональдом Туском 22 січня в Києві.
“Сьогодні (22 січня) з паном прем’єр-міністром Польщі також обговорили багато питань двосторонньої співпраці. Важливо, що ця співпраця є і має бути взаємовигідною”, – зазначив Шмигаль.
Він уточнив, що це, зокрема, питання безперешкодного руху товарів через кордон.
“Вважаємо, що на сьогодні питання вирішено. Кордон розблоковано, а спільна робота дає результат”, – підкреслив Шмигаль.
За його словами, зі свого боку українська сторона пообіцяла докласти максимум зусиль, щоб не нашкодити та підтримати польських фермерів і перевізників.
Водночас Шмигаль наголосив, що Україна також очікує, що і Польща зробить кроки для зняття обмеження для українських фермерів і виробників.
“Україна запропонувала механізм верифікації експорту агропродукції відповідно до рішення Європейської Комісії. Цей механізм уже ефективно працює з Румунією і Болгарією, і ми пропонуємо його використовувати в наших взаємовигідних відносинах”, – повідомив прем’єр.
Окрім того, він поінофрмував, що влада закликає Єврокомісію продовжити заходи з лібералізації торгівлі для України, а також лібералізації перевезень.
“Зі свого боку ми маємо в парламенті законопроєкт, який приводить у відповідність до європейських директив наші логістичні й транспортні норми і зобов’язання”, – додав Шмигаль.
У вересні 2023 року уряд схвалив нову процедуру експорту кукурудзи, ріпаку, соняшнику та пшениці, відповідно до якої потрібно отримати ліцензію Мінекономіки за погодженням з Мінагрополітики, щоб постачати ці культури до п’яти держав-членів ЄС, що межують з Україною.
Кабінет міністрів 31 жовтня 2023 року ухвалив постанову “Про реалізацію експериментального проєкту з верифікації суб’єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану”, відповідно до якої в Україні буде сформований перелік верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу, які здійснюють експорт товарів. Зокрема, зернових, олійних і продуктів переробки.
Нові правила повинні унеможливити зловживання та порушення законодавства під час експорту агропродукції. А також захистити права агропідприємців, які дотримуються законодавства щодо експорту.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом