Україна за рік найбільше експортувала агропродукцію у Румунію, Китай та Туреччину
До трійки найбільших імпортерів української агропродукції у 2023 році увійшли Румунія, Китай та Туреччина. Про це повідомляють в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки”.
Зазначається, що Румунія вперше очолила рейтинг найбільших імпортерів української агропродукції, закупивши її торік на суму $2,87 млрд. Частка цієї країни у вітчизняному експорті агропродовольства становила 13%.
Китай посів у рейтингу друге місце. Водночас у вартісному вимірі країна збільшила обсяги закупівель української агропродукції. Якщо у 2022 році вартість поставок з України до Китаю становила $1,8 млрд, то 2023 року збільшилися приблизно на 18 % – до $2,2 млрд. Частка Китаю у вітчизняному експорті агропродовольства склала торік 10%.
Туреччина, імпортувавши з України агропродукції на $1,99 млрд, зберегла за собою третє місце у даному рейтингу з часткою у 9%.
Зазначається, що наслідками запроваджених Польщею навесні минулого року і триваючих донині обмежень на ввезення сільськогосподарської продукції з України стали не лише втрата нею статусу головного покупця у нас на світовому ринку, а й зниження вартості її імпорту на третину – до $1,79 млрд.
До топ-10 споживачів української агропродукції також увійшли:
- Іспанія ($1,76 млрд),
- Нідерланди ($1,27 млрд),
- Єгипет ($1,07 млрд),
- Італія ($1,04 млрд),
- Німеччина ($862 млн),
- Угорщина ($471 млн).
Ці десять країн за минулий рік сформували для вітчизняних експортерів агропродовольства 69% валютних надходжень.
Ключовими продуктами вітчизняного аграрного експорту традиційно стали зернові культури, олії та жири, різні олійні, залишки харчової і переробної промисловості, а також м’ясо та субпродукти.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом