Україна вирощує сою без ГМО за європейськими стандартами
Українські фермери, попри великі труднощі через російську агресію, непохитно дотримуються сталого сільськогосподарського виробництва і роблять свій внесок у глобальну продовольчу безпеку.
Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час міжнародного не-ГМО саміту, говориться у повідомленні Мінагрополітики.
«Аграрії продовжують сіяти сою — життєво важливу культуру для постачання білка в Європу. У 2022 році в Україні було засіяно понад 1,5 млн га і зібрано 3,7 млн т сої, що на 7% більше, ніж у 2021-му. З початку 2023 року до ЄС було вже експортовано близько 1 млн т української сої», — повідомив Тарас Висоцький.
Він наголосив, що Україна, як кандидат на вступ до ЄС, дотримується останніх змін у законодавстві ЄС. Зокрема, долучилася до правил щодо протидії вирубці лісів. І вже з кінця 2024 року деякі сільськогосподарські продукти, такі як соя, будуть вирощуватися лише на тих землях, де не вирубувалися ліси.
Крім того, за словами Тараса Висоцького, у 2022 році близько 658 тис. т сої в Україні (17,5% від загального виробництва) було сертифіковано як стійку не-ГМ сою. Це гарантує сувору відповідність сої нормам ЄС щодо захисту рослин і скорочення викидів парникових газів.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом