Україна втрачає позиції на світовому ринку олії через непрозорі схеми у портах
Доступ українських експортерів до зернового коридору наразі є несправедливим і неврегульованим. Про це заявив генеральний директор асоціації «Укроліяпром» Степан Капшук на пресконференції.
«Питання логістики вийшли на перший план у роботі галузі. Неможливість відвантажити вироблену продукцію призводить до необхідності зупиняти заводи. Такого не повинно бути навіть у важких умовах війни в країні», — зазначив він.
За словами експерта, олійно-жирова галузь посідає 30% у структурі українського АПК, 70% у структурі виробництва товарів із доданою вартістю і приносить 15% валютної виручки від усього експорту країни. Традиційно покупцями української олії були Індія і Китай.
«Через плутанину у формуванні так званих квот для експорту сільгосптоварів Україна втрачає свої позиції в Індії», — констатує Капшук.
Голова «Укроліяпром» заявив, що галузева асоціація вимагатиме виділення першочергових квот заводам, розташованим у портах, для експорту олійно-жирової продукції. Вирішити ситуацію може виділення галузі 15 танкерів на місяць, які експортуватимуть продукти, що скупчилися в портах.
Зі свого боку, виконавчий директор групи Allseeds Євгеній Охріменко уточнив, що зараз перевага надається зерну пшениці, кукурудзи, словом, експорту сировини, а не продукції з доданою вартістю.
За його інформацією, наразі у підприємства повністю завантажені портові склади, на яких зберігається продукція і групи компаній Allseeds, і клієнтів, які орендують ці потужності.
«Товари, що накопичилися, мають термін придатності, який значно коротший, ніж у товарів зернової групи. Вони мають оперативно вирушати на експорт», — наголосив він.
Представники галузі звернулися до уряду з вимогою втрутитися в ситуацію і забезпечити рівність усіх портових операторів під час користування портовою інфраструктурою і експорту морем.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом