Україна відновила право експорту саджанців фруктових дерев до ЄС
Європейська Комісія дозволила експорт садивного матеріалу яблуні, сливи та аличі з України до країн Євросоюзу. Про це говориться у повідомленні Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Зазначається, що це стало можливим завдяки злагодженій співпраці фахівців Держпродспоживслужби, Європейського органу з безпеки харчових продуктів (EFSA) та членів профільної асоціації. Результатом спільних зусиль стало прийняття Європейською Комісією регламентів (ЄС) 2022/1309 та 2023/158 щодо скасування обмежень експорту садивного матеріалу яблуні, сливи та аличі з України до країн ЄС.
«Відновлення експорту садивного матеріалу до країн ЄС, на який було введено тимчасову заборону відповідно до Регламенту 2018/2019 з 14 грудня 2019 року, було можливе виключно після проведення EFSA аналізу фітосанітарного ризику щодо карантинних шкідливих організмів яблуні та сливи», — пояснюють у відомстві.
Аналіз фітосанітарного ризику здійснюється EFSA на підставі технічного досьє, що надається Україною для підтвердження готовності експортувати ці рослини. Впродовж останніх трьох років Держпродспоживслужбою спільно з членами профільної асоціації проводилась робота щодо формування технічних досьє стосовно аналізу фітосанітарного ризику.
«Ще у 2019 році Держпродспоживслужбою було надіслано запит до Європейської Комісії щодо експорту садивного матеріалу яблуні та сливи з наданням відповідних технічних матеріалів. Крім того, впродовж 2019-2022 років за запитами EFSA проводилась спільна робота Держпродспоживслужби та членів профільної асоціації щодо доопрацювання технічних матеріалів», — додали у відомстві.
Для здійснення експорту садивного матеріалу яблуні, сливи та аличі до країн ЄС суб’єктам господарської діяльності потрібно виконувати спеціальні фітосанітарні вимоги, визначені додатком VII до Регламенту 2019/2072, в тому числі встановлення місць виробництва або виробничих ділянок, вільних від карантинних шкідливих організмів ЄС.
Вищезазначені регламенти розміщено на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби: Регламент (ЄС) 2022/1309; Регламент (ЄС) 2023/158; Регламент (ЄС) 2019/2072.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом