Україна. Відновлення темпів експорту агропродукції у серпні
UkrAgroConsult
Автори статей:
Експорт агропродуції у серпні склав 3.71 млн тонн, що вище липневих показників на 322 тис. тонн, або 9.5%. Збільшення обсягів відбулося за рахунок рекордного експорту через Дунайські порти України та інтенсифікації відправок залізничним транспортом через західні прикордонні переходи. Відзначимо, що після збору врожаю в серпні експортували 670 тис. тонн ріпаку (у порівнянні з 624 тис. тонн в серпні 2022 року). Саме зерна на експорт відправлено 2.25 млн тонн.
В серпні частка сухопутного експорту в загальному експорті виросла до 31.6%, що є найвищим показником за останні 12 місяців. Обсяги перевезення агропродукції автомобільним транспортом склали 259 тис. тонн та зросли до максимального рівня за останні 5 місяців. Попит на перевезення ріпаку в ЄС дещо вплинув на вартість транспортування.
Залізницею в серпні експортовано 913 тис. тонн агропродукції, або на 25% більше, ніж у липні, але це все ще нижче показників серпня 2022 року в 955 тис. тонн. Експорт залізницею через західні прикордонні переходи активізувався, що позначилось на зростанні черг вагонів на деяких ділянках.
Укрзалізниця повідомляє, що середньодобова передача зернових вантажів у серпні склала – 463 вагони за добу. Раніше, до введення ЄС обмежень цей показник коливався у діапазоні- 580-660 вагонів на добу.
Повна версія доступна на онлайн платформі AgriSupp від УкрАгроКонсалт.
AgriSupp – це новий онлайн-інструмент, який об’єднує швидкий доступ до щоденної оперативної ринкової інформації про ринки країн Причорномор’я, звітів, з історичними даними, а також інструменти обробки та завантаження даних.
Використовуйте аналітичні дані і підвищіть свою ефективність уже зараз!
Зареєструйтеся та отримайте розширений демо-доступ на 7 днів: http://agrisupp.com/uk/register/1
Подальший розвиток аграрної логістики в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватися провідними операторами агробізнесу на Міжнародній Конференції ‘BLACK SEA GRAIN & OIL’ 14 вересня у Києві. Приєднуйтесь, щоб дізнатися прогнози нового сезону 2023/24, перспективи інвестицій, переробки, логістики та експорту для відновлення й розвитку аграрної галузі.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом