Україна веде переговори з ЄС, щоб заборону на імпорт агропродукції не продовжували
«Сьогодні [30 травня] ми мали зустріч із багатьма міністрами та представниками Єврокомісії. Ми виклали нашу позицію щодо заборони імпорту української сільськогосподарської продукції після 5 червня. Ми проти цього, це недобрий шлях», — наголосив Сольський.
Він додав, що після обмеження на імпорт української аграрної продукції виникли труднощі у функціонуванні Чорноморського зернового коридору.
«У нас не було можливості завантажувати судна впродовж десяти днів (…) росіяни стежать за цією ситуацією і намагаються нею скористатися, а ми не маємо давати їм такої можливості», — пояснив міністр.
Що передувало?
Єврокомісія з 2 травня заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику українського походження до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Однак ці агропродукти можуть перевозитися через їхню територію транзитом.
Обмеження триватимуть до 5 червня 2023 року. Водночас єврокомісар із питань сільського господарства Януш Войцеховський заявив, що ЄС, імовірно, погодиться продовжити дію заборони.
Паралельно Болгарія, Угорщина, Польща та Словаччина зобов’язалися скасувати свої односторонні заходи щодо сільськогосподарської продукції з України.
Перед цим країни заявили про дестабілізацію внутрішніх аграрних ринків через сільськогосподарську продукцію з України, яка мала б проходити транзитом до третіх країн, але часто залишалася всередині країни, через яку відбувався експорт.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом