Україна ухвалить Національну стратегію розвитку сільського господарства до кінця 2024 року
Україна планує до кінця 2024 року ухвалити Національну стратегію розвитку сільського господарства. Про це під час вебінару «Як адаптувати український агросектор до ЄС. Огляд прогресу та плани» розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
За його словами, наразі Україна фіналізує текст Національної стратегії розвитку сільського господарства України й у березні-квітні 2024 року планується її публічне обговорення. До кінця року її планується ухвалити.
Національна стратегія розвитку сільського господарства має відповідати усім вимогам, ідеям і духу Спільної аграрної політики ЄС. Проте кожна країна має певний ступінь гнучкості, зважаючи на структуру продукції, кліматичні й географічні умови тощо.
«Стратегія включатиме запровадження трьох напрямків, які дозволяють чітко розуміти ситуацію в аграрному секторі», – зауважив він.
Зокрема, мова йде про адаптацію Державного аграрного реєстру з метою його повної відповідності інструменту ЄС. Наразі у парламенті зареєстровано оновлений законопроєкт про ДАР.
«До цього Державний аграрний реєстр був одним з розділів закону про державну аграрну підтримку, тепер цей інструмент відокремлюється й прописується його функціонування з урахуванням європейської практики. Прийняття законопроєкту очікується до кінця поточного року», – уточнив Тарас Висоцький.
Другий сегмент – публічність земельних відносин. Наразі запущена, але не діє ще в повній мірі, платформа щодо земельних відносин. А систему публічного моніторингу земельних відносин запустять в 1 кварталі 2025 року. Проте тут є певні обмеження внаслідок війни.
Третій сегмент – система FSDM – її планують запустити до кінця 2026 року. Ця модель раніше не імплементувалась в Україні й вона потребує багато ресурсів. Зараз триває пілотний проєкт з моделювання в Полтавській області. На базі цього пілоту будуть зроблені висновки, цю модель імплементують в національному масштабі за три роки.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом