Україна та Туреччина підтримують продовження дії «Зернової ініціативи»
16 жовтня, в Спільному координаційному центрі в Стамбулі Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков зустрівся з Міністром оборони Туреччини Хулусі Акаром.
У фокусі перемовин – реалізація «Зернової ініціативи» та продовження її дії після 22 листопада 2022 року.
«Сьогодні разом з Міністром оборони Туреччини Хулусі Акаром обговорили хід реалізації «Зернової ініціативи». З моменту старту і до сьогодні вже експортовано понад 7,7 мільйона тонн агропродукції, що вже стабілізувало ціни на продовольство та протидіє загрозі глобального голоду.
Сторони-учасники «Ініціативи» – ООН, Туреччина та Україна, висловили готовність продовжити її дію і запевнили у докладанні максимальних зусиль для її успішної реалізації. На даний момент немає жодних сумнівів, що робота «зернового коридору» буде продовжена після 22 листопада.
Вдячний за підтримку колегам-представникам Організації Об’єднаних Націй, зокрема Аміру Абдуллі, координатору від ООН, та українській команді, яка працює в Спільному координаційному центрі в Стамбулі.
Дякую турецькій стороні та безпосередньо Міністру оборони Туреччини Хулусі Акару за ефективну співпрацю», – прокоментував Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.
Також під час зустрічі українська сторона наголосила на важливості прискорення Спільним координаційним центром процесу інспектування суден. Завдяки цьому вдасться суттєво збільшити об’єми експорту зерна в держави Африки, Азії та Європи, а також запобігти утворенню черг на перевірках.
Нагадаємо, 22 липня в Стамбулі за пропозиції Організації Об’єднаних Націй Україна, Туреччина та Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний». Термін її дії розрахований до 22 листопада 2022 року.
В рамках «Зернової ініціативи» Всесвітня продовольча програма ООН уже відправила понад 150 тис. тонн пшениці для жителів країн, які стикнулись із загрозою голоду.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом