Україна та Румунія погодили правила торгівлі зерном, які почнуть діяти через 30 днів
Румунські фермери імпортуватимуть зерно з України лише за ліцензією і лише у випадку крайньої необхідності. Про це пише Europa Libera Romania.
Міністри сільського господарства Румунії та України Флорін Барбу та Микола Сольський узгодили жорсткий новий механізм, за яким до Румунії знову можна імпортувати чотири види зернових. Нова система зобов’яже українських та румунських фермерів отримувати ліцензії.
Йдеться про систему ліцензування компаній-експортерів та імпортерів.
Експортні ліцензії для українських компаній почнуть діяти через 30 днів, протягом яких Румунія також розробить чітку процедуру ліцензування для румунських фермерів і переробників.
Інше узгоджене правило полягає в тому, що імпорт здійснюється лише фермерами та переробниками, а не посередниками, кажуть джерела з Міністерства сільського господарства для вільної Європи.
«Фермер, який хоче імпортувати, наприклад, 1000 тонн соняшнику з України, повинен довести, що у нього немає такої кількості і що без цього його тварини не можуть прожити», — пояснило виданню джерело, близьке до дискусій між міністрами сільського господарства двох країн.
Влада перевірить запаси аграріїв, які просять імпортувати зерно з України.
Ще одна умова — отримання сертифіката якості. Фермер повинен буде віднести зразок імпортованих товарів до Національного ветеринарно-санітарного органу та органу безпеки харчових продуктів (ANSVSA), де він повинен отримати сертифікат, який засвідчує, що товари є якісними та не містять заборонених пестицидів.
Нагадаємо, український уряд представив Європейській комісії план дій щодо контролю за експортом 4 груп агротоварів з України.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом