Україна та Канада оновлюють угоду про вільну торгівлю
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо оголосили про завершення переговорів з укладання оновленої Угоди про вільну торгівлю між двома країнами.
Цей документ замінить існуючу угоду, яка діяла з 2017 року, говориться у повідомленні Мінекономіки.
За словами першого віцепрем’єр-міністра — міністра економіки України Юлії Свириденко, нова угода несе суттєві зміни до торгового режиму між Україною та Канадою. Також у межах цього документу Україна і Канада уклали угоду з цифрової торгівлі.
Основними відмінностями нової угоди стане те, що на додаток до скасування тарифів Україна і Канада розширюють можливості для підприємств, які мають не тільки українську, а ще й іноземну складову в своїй продукції.
«Будуть скасовані тарифи також на ті українські товари, які мають складові походженням з ЄС, Європейської асоціації вільної торгівлі, Великої Британії та Ізраїлю. Це має заохотити створення виробничих ланцюгів, зробить розташування виробництва в Україні більш привабливим для іноземних інвесторів, які планують постачати свої товари на канадський ринок», — продовжила Юлія Свириденко.
Також дуже важливим елементом угоди стане те, що вона буде дозволяти сторонам все, що не заборонено. Угода не регулює, що дозволено, а навпаки — ретельно виписує винятки із повної свободи надання послуг. Окремо були прописані гарантії для інвесторів, а також система захисту інвестицій, яка базується на найсучасніших правових інструментах.
«Повноцінне регулювання інвестицій у межах угод про вільну торгівлю — це нова тенденція у світовому економічному світі. Такий підхід дозволяє об’єднати свободу здійснення підприємницької діяльності як доступ на ринок і гарантії захисту інвестиційного капіталу. У нашій угоді ми це робимо найсучаснішою мовою і даємо можливість не лише канадським компаніям інвестувати в Україну, але і розвивати міжнародну присутність українського бізнесу», — наголосила Юлія Свириденко.
Один із розділів включає в себе Угоду про цифрову торгівлю, яка окреслює всі основоположні свободи у цій сфері. Такі угоди орієнтовані передусім на запобігання появи бар’єрів у майбутньому і мають зменшити перешкоди для українського бізнесу в участі у глобальній цифровій торгівлі.
«Цифрова угода з Канадою гарантує свободу транскордонної передачі інформації, свободу вибору місця розташування обладнання, свободу вихідного коду, а також відкритий доступ до інтернету», — пояснила Юлія Свириденко.
Крім того, нова угода регулює фінансові послуги, тимчасовий в’їзд для ділових осіб, телекомунікації, торгівлю та гендер, торгівлю і малі та середні підприємства, а також питання торгівлі та корінних народів. Нова угода також включатиме оновлені глави про правила та процедури походження, конкурентну політику, монополії та державні підприємства, державні закупівлі, навколишнє середовище, працю, розробку та адміністрування заходів та прозорість, протидію корупції та відповідальну бізнес-поведінку.
Угода про вільну торгівлю між Україною і Канадою має допомогти Україні укласти подібні угоди з іншими країнами.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом