Україна скорочує темпи експорту через блокування зернового коридору та поставок до ЄС
У квітні експорт зерна з України скоротився у порівнянні з березнем з 5,34 до 3,62 млн т, що все одно перевищує 923 тис т, відвантажені у квітні 2022 р, коли всі чорноморські порти були заблоковані внаслідок російської агресії, – повідомило вчора міністерство аграрної політики України.
За даними відомства, у 2022/23 МР станом на 1 травня Україна експортувала 41,6 млн т зерна, зокрема 14,4 млн т пшениці, 24,4 млн т кукурудзи та 2,5 млн т ячменю, тоді як за аналогічний період 2021/22 МР експорт зерна склав 45,9 млн т.
Наразі в портах Великої Одеси 10 судів очікують завантаження агропродукції, яка експортуватиметься в межах «зернової ініціативи», – розповів голова Громадської ради при Одеській військовій адміністрації Сергій Братчук в ефірі телеканалу FREEДОМ.
«Під завантаженням агропродукцією в портах знаходяться 10 кораблів, і психологічний рівень у 29 млн т вже пройдено, хоча, звичайно, цей показник міг би бути значно вищим. Я сподіваюсь, що невдовзі ми констатуємо факт експорту до різних країн світу вже 30 млн т агропродукції. Попри саботаж з боку рф, ми сподіваємося на продовження роботи зернового коридору після 18 травня, тим більше, що представники Туреччини також в це вірять», – сказав С. Братчук.
Крім того, С. Братчук висловив сподівання на збільшення кількості кораблів та обсягів експорту агропродукції з портів Одеси, навіть попри саботаж зернової угоди представниками рф.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом