Україна розпочинає страхування інвесторів від воєнних та політичних ризиків
Експортно-кредитне агентство України починає прийом заявок на страхування інвестицій від воєнних та політичних ризиків, повідомляє пресслужба Мінекономіки.
У міністерстві нагадали, що це було передбачено Законом України 3497-IX “Про внесення змін до Закону України “Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності” щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків”, який набув чинності 1 січня 2024 року.
“Раніше страхування від воєнних ризиків було доступне лише від міжнародних організацій – MIGA страхувало іноземні компанії, які готові інвестувати в Україну, американська DFC та польська агенція KUKE надавали гарантії іноземним та українським компаніям. І тепер ЕКА приєднується до організацій, готових страхувати інвестиції в Україну і в Україні. Завдяки цьому українські компанії отримують додаткові гарантії фінансової безпеки, а економіка – посилення ділової активності. Страхування сприятиме створенню об’єктів та інфраструктури, необхідних для розвитку переробної промисловості та експорту товарів, зроблених в Україні”, – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.
Експортно-кредитне агентство пропонуватиме два страхових продукти: страхування прямих інвестицій для інвесторів та страхування інвестиційних кредитів для банків.
До воєнних ризиків, від яких може страхувати ЕКА, належать:
-
воєнний конфлікт, включаючи війну або збройний конфлікт, збройна агресія, бойові дії, масові заворушення;
-
насильницька зміна чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади;
-
терористичні акти та/або диверсії, в тому числі спричинені воєнними конфліктами, війною, збройними конфліктами, бойовими діями, масовими заворушеннями або насильницькою зміною чи поваленням конституційного ладу, захопленням державної влади;
-
окупація, анексія.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом