Україна. Рекорди логістики в сезоні 23/24 та очікування від грудня
UkrAgroConsult
Автори статей:
Експорт агропродукції у листопаді склав 5.42 млн тонн, що на 25% більше, ніж у жовтні. Такі темпи експорту були досягнуті завдяки активній роботі портів Великої Одеси, які наростили обсяги відвантаження агропродукції за останній місяць вдвічі. Обсяги експорту в листопаді поки що є максимальними для 23/24 МР та відповідають щомісячним показникам минулого сезону під час роботи зернового коридору ООН.
У листопаді частка експорту через порти Великої Одеси виросла до 50.1%, що вже більше схоже на розподіл експорту в січні-квітні поточного року. Одночасно з цим частка експорту сухопутним транспортом зменшилась до 20.8%, що пояснюється збільшенням обсягів морської перевалки зерна.
Автотранспорт
Обсяг експорту агропродукції автомобільним транспортом у листопаді зменшився до мінімального рівня квітня 2022 року. Блокада руху вантажного транспорту поблизу найбільших автомобільних пунктів пропуску на польсько-українському кордоні продовжується і це впливає на експорт автотранспортом. Ситуація може змінитись після 12 грудня з приходом до влади нового прем’єр-міністра Польщі, який пообіцяв швидко вирішити ситуацію з блокадою. Не дивлячись на можливе вирішення ситуації на кордоні з Польщею ми не очікуємо суттєвого зростання експорту агропродукції цим видом транспорту через дорожнечу логістичної складової.
Залізничний транспорт
Експорт агропродукції залізницею в листопаді склав 942 тис. тонн, що дещо перевищує показники жовтня, але не сильно вибивається з тенденції останніх місяців. Кількість вагонів у напрямку прикордонних переходів на кінець листопада зменшилась на 20% у порівнянні з кінцем жовтня. Ставки фрахту для залізничних перевезень європейськими поїздами з західних прикордонних переходів у напрямку країн ЄС знижуються.
Експорт морським транспортом через порти Дунайського регіону склав 1.54 млн тонн, що є мінімальним показником з лютого 2023 року. Частково це пов’язано з поганими погодними умовами, що не дозволяли робити проводку суден через Сулінський канал, та здебільшого через те, що глибоководні порти Одеського регіону виграють цінову конкуренцію і перетягують на себе зернові потоки. На вхід до Сулінського каналу на початку грудня очікувало близько 20 суден – кількість суден у черзі зменшилась на 30 за останні 2 тижні.
Повна версія доступна на онлайн платформі AgriSupp від УкрАгроКонсалт.
AgriSupp – це новий онлайн-інструмент, який об’єднує швидкий доступ до щоденної оперативної ринкової інформації про ринки країн Причорномор’я, звітів, з історичними даними, а також інструменти обробки та завантаження даних.
Використовуйте аналітичні дані і підвищіть свою ефективність уже зараз!
Зареєструйтеся та отримайте розширений демо-доступ на 7 днів: http://agrisupp.com/uk/register/1
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом