Україна пропонує ЄС визначити графіки курсування вагонів-зерновозів територіями Польщі та Німеччини
Експортні шляхи української аграрної продукції через країни Європейського Союзу повинні стати постійними та основними. Для цього вартість перевезення до європейських портів має ставати дешевшою, а логістика на кордоні – розширюватися. На цьому наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час зустрічі з міністрами сільського господарства ЄС у рамках засідання Ради ЄС з питань сільського господарства та рибальства в Брюсселі.
Міністр акцентував, що в умовах зростання цін на продовольство, посилення інфляції, ескалації воєнних дій на території України з боку росії, Європа має бути готовою до складнощів із морським шляхом, а отже, потрібно ще активніше розвивати експортні шляхи української агропродукції через країни ЄС.
«Так, Україна розраховує на підтримку ЄС у будівництві комплексу терміналів і трубопроводу для рослинних олій та зернових перевантажувальних терміналів. Кожен такий термінал зможе забезпечити транспортування до 2 млн тонн на рік», – зазначив Микола Сольський.
Крім того, Україна пропонує ЄС визначити маршрути і графіки курсування для українських вагонів-зерновозів територіями Польщі та Німеччини до польського порту Гданськ та німецьких портів Росток та Гамбург. А вирішити проблему нестачі залізничного рухомого складу та вантажних автомобілів для перевезення зернових у країнах ЄС дозволить надання субсидій на їх виробництво у розмірі до 50%. Мета – перевозити додатково до 10 млн тонн зернових у рік, резюмував Міністр.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом