Україна продала Китаю 60 тис. тонн ріпакової олії: переробники шукають ріпак
Станом на 30 жовтня Україна експортувала 424 тис. тонн ріпаку, але відстає від законтрактованих обсягів через складнощі з логістикою. На листопад продано 60 тис. тонн української ріпакової олії до Китаю, що сприяло активізації внутрішнього попиту з боку переробників. Про це йшлося 31 жовтня під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром сільгоспкооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР.
“Україна не встигає поставляти законтрактовані обсяги ріпаку через логістику: деякі аграрії не отримали вчасно вагони. Через поставки кукурудзи до Румунії, виникли черги і затримки вагонів. До того ж активізувалася робота одеських портів – і вагонів не вистачає. Ліквідність на ринку невисока, умовні ціни на базисі СРТ морські порти становлять 14000 – 14500 грн/т. Слід зазначити, що здебільшого ріпак експортується авто- та залізничними шляхами до Чехії та Прибалтики, а не морем”, – зазначають у “ПУСК”.
В Україні зосереджені обсяги ріпаку на рівні 500 тис. тонн. При цьому продавці не спішать реалізовувати олійну, можуть відкладати продажі до грудня в очікуванні вищих цін. Проте на ріпак зростає попит на внутрішньому ринку з боку переробників.
“Наразі активний попит на ріпак з боку переробників, бо на листопад близько 60 тис. тонн ріпакової олії продано в Китай. Закупівельні ціни знаходяться в діапазоні 12900-13200 грн/т. Очікуємо невелику тенденцію зростання – плюс 200-300 грн/т у найближчі два тижні. Як вже йшлося, зростає попит з боку переробників та експортерів”, – резюмували у “ПУСК”.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом