Україна поки що не планує нових обмежень на експорт пшениці
Уряд України не розглядає подальшого втручання в експорт пшениці на даному етапі, але може зробити це пізніше у поточному сезоні, якщо темпи експорту виявляться надто високими, повідомив Reuters у середу заступник міністра сільського господарства Тарас Качка.
Україна, яка цього року очікує рекордний врожай зерна, залучила високий світовий попит у першій половині сезону, тоді як в інших частинах світу, зокрема, в сусідній Росії, пропозиція менша.
До середини листопада чорноморська країна відвантажила 52% річного обсягу експорту, узгодженого минулого місяця із зерновим сектором у розмірі 25,3 млн. тонн на сезон 2021/22 року (липень-червень), сказав Качка в кулуарах конференції Global Grain у Женеві.
Україна традиційно експортує пшеницю переважно у першій половині сезону, перш ніж темпи її експорту різко впадуть, коли експортери звернуться до інших країн за імпортом зерна.
“Графік відвантажень змінюється через попит, але нас це не турбує”, – сказав Тарас Качка, який також є заступником міністра економічного розвитку та торгівлі.
Коли обсяг експортної квоти буде майже досягнутий, уряд може розпочати розгляд експортних обмежень, але Україна воліла б не обмежувати експорт, на відміну від Росії, яка запровадила експортне мито, сказав він.
За його словами, уряд міг би дозволити додатково експортувати від 100 000 до 200 000 тонн та використати державні запаси, перш ніж розглядати питання щодо запровадження експортних обмежень.
“Але якщо темпи експорту залишаться колишніми, наприклад, якщо 90% квоти буде експортовано до березня, тоді нам потрібно буде проводити щоденні обговорення з трейдерами”, – сказав Качка.
“Ми хочемо бути відкритими для максимально можливого рівня експорту, але, звичайно, не за рахунок внутрішнього споживання”, – сказав він.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом