Україна. Перспективи експорту зерна через Дунайський регіон у 2024 році
UkrAgroConsult
Автори статей:
До 2022 року порти Дунайського регіону практично не використовувались для експорту агропродукції через відсутність глибоководних портів та віддаленість від основних областей, які вирощують зерно. Ситуація докорінно змінилась після початку повномасштабного вторгнення і порти на Дунаї стали незамінним логістичним каналом для експорту української агропродукції. Чи залишиться їх роль такою ж важливою у 2024 році?
По даним Адміністрації Морських Портів України, за 11 місяців 2023 року на Дунаї відкрили 23 нових термінали та 20 нових точок для перевалки вантажів. В основному це реалізація проектів з перевалки зерна – компактні термінали зі складськими приміщеннями та конвеєрами для завантаження продукції на судно. Жоден проект і близько не нагадував за масштабом термінали в Одесі чи Миколаєві, бо середньострокові та довгострокові перспективи таких об’єктів залишаються туманними.
Постійні атаки безпілотниками також не додають впевненості інвесторам. З 18 липня 2023 року російські війська вразили 105 об’єктів портової інфраструктури України: елеватори, склади підлогового зберігання, резервуари з олією. Через військові ризики компанія «Нібулон» призупинила роботу над проектом будівництва млина на філії «Бессарабська». Загалом, з літа було пошкоджено чи частково зруйновано:
- 10 елеваторів,
- 26 складів із рослинною олією та паливом,
- 7 тис. кв. м. складів зберігання зернових вантажів
Після відкриття тимчасового морського коридору та початку відправки зерна через порти Великої Одеси попит на перевалку зерна на Дунаї поступово скорочується, що цілком природньо враховуючи значну різницю в вартості логістики. Подекуди ціна на логістику з урахуванням перевалки може відрізнятися вдвічі на користь експорту через Одесу. Активна робота українського зернового коридору приносить позитивні зміни і на Дунай – черги барж та вагонів з зерном значно зменшились за останні декілька місяців.
Повна версія доступна на онлайн платформі AgriSupp від УкрАгроКонсалт.
AgriSupp – це новий онлайн-інструмент, який об’єднує швидкий доступ до щоденної оперативної ринкової інформації про ринки країн Причорномор’я, звітів, з історичними даними, а також інструменти обробки та завантаження даних.
Використовуйте аналітичні дані і підвищіть свою ефективність уже зараз!
Зареєструйтеся та отримайте розширений демо-доступ на 7 днів: http://agrisupp.com/uk/register/1
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом