Україна очікує, що ЄС завершить скринінг в агрополітиці до кінця квітня
Україна звернулась до Єврокомісії з проханням проведення невідкладного скринінгу, тобто аналізу законодавства в аграрній політиці й транспорті.
Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на спільному брифінгу з прем’єром Польщі Дональдом Туском у Варшаві.
Шмигаль назвав домовленість про пріоритетний скринінг «аграрного» блоку законодавства серед п’яти кроків, над якими Україна працює спільно з Варшавою для пом’якшення напруги.
«Ми відкриті, ми хочемо зняти будь-які маніпуляції, міфи та дезінформацію, якою, до речі дуже активно, в гібридний спосіб, користується наш ворог — росія. Ми маємо рішення Єврокомісії щодо пріоритетного скринінгу розділу, який стосується агрополітики. Очікуємо, що це відбудеться наприкінці квітня, і це дійсно відкриє всю статистику і дасть нам дуже правдиві дані», — зазначив Денис Шмигаль.
Урядові команди обох держав під час зустрічі обговорили низку питань, які становлять взаємний інтерес у співпраці. Зокрема, велику увагу було приділено таким складним темам, як ситуація на кордоні й торгівля в агросекторі, а також визначено напрям вирішення даних питань.
«Очікуємо від Польщі конкретні відповіді на запропоновані нами кроки. Уже більша частина з них виконана. Очікуємо заборону Єврокомісією транзиту й експорту з росії та білорусі товарів, а також погодження нашої угоди про спільний контроль на пунктах пропуску», — цитує слова прем’єра прес-служба Кабміну.
Він наголосив, що стратегічні відносини передбачають взаємну довіру та відкритість, здатність до діалогу та компромісу: «Розраховуємо, що сьогоднішні консультації принесуть результат, і ми знайдемо шляхи врегулювання проблемних питань».
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом