Україна незабаром зможе наростити експорт зерна до 4,5 млн. тонн на місяць, але необхідно субсидувати логістику – УЗА
Україна наступного місяця зможе довести експорт зернових та олійних з нинішніх 2 млн. тонн на місяць до 3 млн. тонн, а незабаром до 4,5 млн. тонн, проте необхідно субсидувати логістику, заявив президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов.
“Україна вже зараз може експортувати близько 2 млн тонн зернових і олійних щомісяця через порти Дунаю. Сподіваюся, наступного місяця у нас буде рекорд і ми побачимо цифру в 3 млн тонн. Також ми можемо експортувати зерно через інфраструктуру Європи за допомогою залізничних та автоперевезень. Це дозволяє Україні експортувати близько 3,5 млн тонн в місяць, і в найближчий час з покращенням експорт становитиме 4,5 млн тонн/щомісяця”, – сказав він у коментарі “Голос Америки”.
Горбачьов нагадав, що до війни тільки через порти Чорного моря Україна відвантажувала 7 млн. тонн зернових на місяць і, природно, ще “не досягла необхідних параметрів”.
Президент УЗА наголосив, що Україні вкрай важливо вирішити питання здешевлення логістики. “Якщо ми її (логістику) не здешевимо для наших сільгоспвиробників, які працюють без будь-яких субсидій, вони можуть скоротити посівні площі наступного сезону. У такому разі проблеми не буде: Україна залишиться із зерном, а світ залишиться без українського зерна”, – зазначив Горбачьов.
На його думку, за неможливість експорту Україною зернових розвинені країни заплатять продовольчою інфляцією, а у тих, хто розвивається, не вистачить можливостей набувати “такі коштовності як кукурудза і пшениця”.
Горбачьов висловив упевненість, що міжнародне співтовариство “має знайти шляхи та механізм впливу на Росію, щоб не зупиняти зернову ініціативу і щоб Україна продовжила годувати світ”.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом