Україна намагається відвантажити якомога більше зерна цього літа — Reuters
Україна намагається відвантажити якомога більше зерна цього літа, використовуючи військові перемоги, яких вона досягла в Чорноморському регіоні, щоб збільшити експорт, повідомляє Reuters.
Україна подвоїла експорт продовольства в липні до понад 4,2 млн тонн порівняно з тим же місяцем минулого року, згідно з даними Української асоціації постачальників торговельних мереж, незважаючи на посилення російських атак на Одесу та Ізмаїл.
Наразі Київ не повідомляє про напрямки свого експорту в липні, але минулого сезону більша частина української пшениці йшла до Іспанії, Єгипту та Індонезії, а кукурудза переважно прямувала до Іспанії та Китаю.
Це зростання відбувається попри падіння виробництва цього сезону, спричинене перебоями, пов’язаними з війною, і немає жодних гарантій, що Київ зможе зберегти цю тенденцію впродовж усього сезону 2024/25 року.
Зараз експорт складається з пшениці нового сезону та кукурудзи із запасів, що залишилися після рекордного врожаю минулого року.
Згідно з експортними даними, в липні Україна експортувала 3,7 мільйона тонн сільськогосподарських товарів через Одесу і 569 000 тонн через Дунай. Це порівняно з 291 000 тоннами через Одесу і 2,07 мільйонами тонн через Дунай в липні 2023 року.
У червні і липні було відправлено шість партій кукурудзи з двох інших діючих чорноморських портів України — Чорноморська і Південного — в Роттердам, найбільш завантажений порт Європи, та іспанську Картегну.
З липня Україна також відправляла вантажі до Китаю, Єгипту і Туреччини, свідчать окремі дані Kpler.
Незважаючи на зростання продажів минулого місяця, очікується, що загальний обсяг експорту в сезоні 2024/25 впаде через несприятливі погодні умови та вплив війни, повідомляє сільськогосподарська консалтингова компанія ASAP. Зокрема, важливу роль у зниженні рівня експорту може зіграти погіршення безпекової ситуації у портах України.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом