Україна націлена на розширення експорту аграрної продукції до Африки
До 2022 року у України було незначне дипломатичне представництво в Африці, лише 10 посольств, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на The Indian Express.
Зараз Україна намагається зробити більш ширші дипломатичні кроки в Африці. Нещодавно було відкрито 6 нових посольств, у тому числі в Руанді, Ботсвані та Мозамбіку, і планується відкрити ще 4.
«Україна усвідомила, що Африка дуже, дуже важлива, коли йдеться про формування сильної позиції в ООН, зокрема в Генеральній Асамблеї, тому що Африка є найбільшим блоком голосів на будь-якому континенті. Ці дипломатичні місії потрібні Україні, щоб формалізувати відносини з африканськими країнами та продовжувати підтримувати контакти на високому рівні з африканськими країнами», – заявив Овігве Егуегу, нігерійський політичний аналітик міжнародної консалтингової компанії Development Reimagined.
Однією із причин дипломатичних зусиль України є протидія значному впливу росії на африканському континенті, заявив журналіст і зовнішньополітичний аналітик Пітер Фабріціус, консультант Інституту досліджень безпеки, африканського мозкового центру.
Ще один спосіб, за рахунок якого Україна прагне здобути вплив в Африці, – це продовольча дипломатія.
До війни Україна була другим за величиною експортером кукурудзи в Африку та третім експортером пшениці, що робило її життєво важливою для продовольчої безпеки на континенті.
Україна почала надавати безкоштовне зерно в рамках програми «Grain from Ukraine», започаткованої в листопаді 2022 року.
Наразі в охоплений війною Судан надійшло 2 партії борошна загальною кількістю понад 21 тис. тонн, вимеленого з української пшениці. Україна також передала пшеницю Нігерії, Ефіопії, Кенії та Сомалі. Це незважаючи на те, що Україні довелося використовувати альтернативний шлях для експорту свого зерна після того, як росія в середині 2023 року вийшла з Чорноморської зернової угоди, яка дозволяла українським кораблям експортувати пшеницю та кукурудзу швидшим чорноморським шляхом.
У подібному ключі росія почала безкоштовно постачати зерно до Африки в листопаді 2023 року в рамках обіцянки забезпечити 6 країн, включаючи Буркіна-Фасо та Малі, до 50 тис. тонн.
Україна зацікавлена і надалі продовжувати розвивати дипломатичні та інші види відносин, в тому числі і сільськогосподарські, з країнами Африки. Постачання сільськогосподарської продукції на африканський континент залишатиметься пріоритетним напрямком зовнішньоекономічної діяльності. Постачання української агропродукції до Африки є складовою її продовольчої безпеки.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом