Україна може зіткнутись зі скороченням внутрішнього попиту та експорту пшениці
За даними Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП), Україна може не задовольнити внутрішній і експортний попит на пшеницю в найближчі роки, якщо російські атаки на продовольчу інфраструктуру та блокування морських експортних шляхів продовжаться, повідосляє УкрАгроКонсалт із посиланням на WORLD-GRAIN.com
Виступаючи перед Радою Безпеки ООН, Метью Холлінгворт, регіональний директор ВПП в Україні, сказав, що сільськогосподарський сектор України вже зазнав 40,2 млрд доларів збитків і втрат після вторгнення росії в лютому 2022 року.
«Якщо атаки на таку продовольчу інфраструктуру та блокування морських експортних шляхів продовжуватимуться, це різко вплине на перспективи сільськогосподарського виробництва в найближчі роки, і, у найгіршому випадку, може призвести до того, що виробництво пшениці не зможе задовольнити обсяги внутрішній та експортний попит», – сказав він.
Холлінгворт зазначив, що до війни Україна становила 9% світового експорту пшениці, 15% кукурудзи та 44% соняшникової олії.
В ООН намагаються відродити Чорноморську зернову ініціативу, з якої росія вийшла в липні через рік після того, як вона була створена за посередництва ООН і Туреччини. Відтоді Україна запустила тимчасовий коридор для експорту сільськогосподарської продукції, який дозволив відправити з українських портів понад 700 тис. тонн зерна.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом