Україна має потенціал для збільшення обсягів виробництва молока, – думка
Незважаючи на жахливі наслідки війни, Україна має вагомий потенціал для збільшення обсягів виробництва молока та нарощення концентрації поголів’я на 1 га.
Про це повідомила гендиректорка Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк під час доповіді на міжнародному онлайн-форумі «Стале розведення великої рогатої худоби та виробництво молока в Україні» в рамках проєкту SULAWE та ERASMUS+.
Вона зазначила, що найпершим викликом для реалізації цього потенціалу є боротьба за власне виживання та відкриття морських шляхів до країн-потенційних покупців молочної продукції України.
«Аби молочна галузь вижила і мала можливість розвиватись, потрібна чітка стратегія інтегрування України в лактосферу ЄС та світу, прогнозовані та прозорі алгоритми програми підтримки цього переходу, в тому числі фінансові. Адже впровадження технологій та обладнання для сталого, екологічного, smart-виробництва молока вимагають чималих інвестицій. Для країни, де аграрний сектор знекровлений двома роками важкої виснажливої війни та є ключовим донатором для ЗСУ, це – чималий виклик», – наголосила Ганна Лавренюк. Крім того, євроінтеграційні виклики вимагають змін у підходах до освіти, щоб забезпечити швидку та якісну підготовки нової генерації персоналу для молочнотоварних ферм.
Зауважимо, що у ЄС впродовж 2021-2027 планують виділити понад 19,5 млрд євро підтримки через Фонд справедливого переходу (Just Transition Fund) та залучити ще близько 30 млрд євро інвестицій для підтримки переходу країн-учасниць на технології кліматичної нейтральності.
Гендиректорка АВМ підкреслила, що асоціація зацікавлена в тому, щоб долучитися до процесів трансформації на шляху до вступу України до Європейського Союзу та виконання умов European Green Deal 2050, аби вони відбулися якомога безболісніше та оперативніше для українського молочного сектору.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом