Україна. Інвестиції в Дунайський регіон. Чи готові порти до нового врожаю?

Джерело:  УкрАгроКонсалт
Автор:  Максим Харченко
Дунай
UkrAgroConsult

Автори статей:

Максим Харченко
Аналітик ринку логістики

В травні 2023 року дунайські порти поставили абсолютний рекорд перевалки агропродукції на експорт – 2.22 млн тонн. З травня 2022 року обсяги перевалки зросли практично втричі, що стало можливим завдяки швидкому розвитку малих дунайських портів та налагодженню внутрішньої логістики. До повномасштабного вторгнення ці порти фактично не використовувались для перевалки значних обсягів зерна та продуктів переробки.

В останні місяці Дунай поступового відігравав все більшу роль в аграрному експорту. Через нестабільну роботу зернового коридору частка експорту малими дунайськими портами в травні зросла до 50.1%, а таке розподілення експорту спостерігалось лише до підписання зернової угоди.

Хто інвестує у Дунайський регіон?

Вслід за Кернелом та Нібулоном багато компаній вирішило інвестувати в перевалочні потужності в портах Дунаю, а по даним АМПУ, у розвиток портової інфраструктури портів Дунаю у 2022 році та у 1-му кварталі 2023 року залучили близько $97 млн. Нагадаємо, що весною міністр інфраструктури заявляв, що потреба українських портів на Дунаї в інвестиціях складає не менше 120 мільйонів доларів.

Ось перелік проєктів, про які стало відомо в останні місяці:

Повна версія доступна на онлайн платформі AgriSupp від УкрАгроКонсалт.

AgriSupp – це новий онлайн-інструмент, який об’єднує швидкий доступ до щоденної оперативної ринкової інформації про ринки країн Причорномор’я, звітів, з історичними даними, а також інструменти обробки та завантаження даних.

Використовуйте аналітичні дані і підвищіть свою ефективність уже зараз!

Зареєструйтеся та отримайте розширений демо-доступ на 7 днів: http://agrisupp.com/uk/register/1

Позначки:, , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!