Україна. Еволюція зернових потоків в умовах високих цін на фрахт

Джерело:  УкрАгроКонсалт
Автор:  Максим Харченко
зерновоз
UkrAgroConsult

Автори статей:

Максим Харченко
Аналітик ринку логістики

Експорт агропродукції за липень склав 3.39 млн тонн, що на 31% менше, ніж в червні, коли було експортовано 4.86 млн тонн агропродукції. Закінчення дії зернового коридору знизило експортні обсяги України до мінімального місячного показника з липня 2022 року, коли було експортовано 2.8 млн тонн.

В червні частка сухопутного транспорту в загальному експорті виросла до 26%. Та в абсолютних цифрах експорт наземним транспортом залишився без змін у порівнянні з минулим місяцем. Вже 4 місяці поспіль експорт автотранспортом знаходиться на рівні 200 тис. тонн, а залізницею близько 650 тис. тонн.

Українські брокери відмічають зростання попиту на перевезення зерна автотранспортом у напрямку східної Німеччини та північної Італії на початок осені, але цього поки що недостатньо для стрімкого збільшення обсягів експорту.

Внутрішній попит на залізничні перевезення в сторону чорноморських портів зник після зупинки зернової угоди. Натомість попит збільшився у напрямку дунайських портів – черга вагонів до порту Ізмаїл сягає 26 днів. Вартість доставки зерна з центральної України до порту Ізмаїл оцінюється в 25 доларів за тонну, що відповідає ціні минулих тижнів. Заторів з вагонів на західних прикордонних переходах немає, але попит на експортні перевезення євровагонами зростає, що свідчить про збільшення залізничних цін в найближчому майбутньому.

Повна версія доступна на онлайн платформі AgriSupp від УкрАгроКонсалт.

AgriSupp – це новий онлайн-інструмент, який об’єднує швидкий доступ до щоденної оперативної ринкової інформації про ринки країн Причорномор’я, звітів, з історичними даними, а також інструменти обробки та завантаження даних.

Використовуйте аналітичні дані і підвищіть свою ефективність уже зараз!

Зареєструйтеся та отримайте розширений демо-доступ на 7 днів: http://agrisupp.com/uk/register/1

Подальший розвиток аграрної логістики в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватися провідними операторами агробізнесу на Міжнародній Конференції ‘BLACK SEA GRAIN & OIL’ 14 вересня у Києві. Приєднуйтесь, щоб дізнатися прогнози нового сезону 2023/24, перспективи інвестицій, переробки, логістики та експорту для відновлення й розвитку аграрної галузі.

Позначки:, , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!