Україна: 1/3 врожаю кукурудзи залишається в полях через погодні умови та блекаути
Третина врожаю кукурудзи в Україні все ще стоїть на полях. Зима додатково навантажує життєво важливий сільськогосподарський сектор, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.
Аграрії зіткнулися з низкою перешкод: рекордна кількість осінніх опадів замулила поля. Війна вплинула на прибутковість фермерів. Удари по інфраструктурі країни обмежують електропостачання.
Незважаючи на обмеження експорту, Україна залишається четвертим у світі постачальником кукурудзи та має значний вплив на світові пропозиції. Зерно ще можна зібрати до весни, хоча перспективи його якості та кількості знижуються.
9 грудня USDA знизило прогноз врожаю кукурудзи в Україні до 27 млн тонн, що на 4,5 млн тонн нижче. Причина – постійні дощі в трьох ключових областях. Це може стати мінімумом за 5 років. Прогноз ООН – 24 млн тонн.
Жнива просуваються «рекордно повільно», повідомляє «УкрАгроКонсалт». За даними уряду, станом на 13 грудня 34% кукурудзи залишаються незібраними.
В минулі сезони фермери залишали кукурудзу зимувати. Проте більшість збирають зазвичай до грудня, повідомили в УкрАгроКонсалт. Більше снігу та злив протягом наступних двох тижнів можуть затримати польові роботи до 2023 року.
Дощова погода підвищила потребу висушити зерно перед його належним зберіганням. Це ускладнилося і стало ще дорожчим, оскільки російські атаки на українську інфраструктуру спровокували відключення електроенергії по всій країні, що ускладнило стабільну роботу сільськогосподарських об’єктів.
Українська зернова асоціація закликала уряд забезпечити подачу електроенергії в силоси, щоб запобігти псуванню зерна.
Уповільнення збору врожаю кукурудзи підриває ключове джерело доходу для сільськогосподарської галузі України, яка вже зазнала збитків від війни на суму понад 4 млрд доларів. Кукурудза є найбільшою культурою, яку країна вирощує та експортує.
Наразі Мінагрополітики розраховує, що аграрії збиратиме врожай протягом кількох місяців.
Але внутрішні ціни на кукурудзу низькі, частково через високі логістичні витрати, і фермери несуть значні збитки, за даними Мінагрополітики. Затримка збору врожаю також означає, що виробники не можуть підготувати ґрунт до весни, як зазвичай. Вірогідно, що посівні площі під кукурудзою скоротяться в 2023 році, тоді як посівні площі під олійними культурами зростуть.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом