Українська агропродукція повертається на ринки, які втратила на початку війни
Про це повідомив заступник міністра економіки України — торговий представник України Тарас Качка в інтерв’ю «Укрінформу».
«Другим після ЄС за значенням ринків для нас є регіон Близького Сходу й Північної Африки. Через блокування на початку війни Чорного моря за цим напрямком справді відбулися певні обмеження. Але тепер повертаємо втрачене, потихеньку відновлюємо позиції і на ринку Єгипту, і в Туреччині. Торік Україна з’явилася із пшеницею на ринку Алжиру. Це теж хороший знак, тому що наша присутність на цьому ринку дотепер була лише періодичною», — сказав він.
Торговий представник визнав, що через війну та особливості логістики 2022 року дуже багато торговців з Об’єднаних Арабських Еміратів відвернулися й перестали працювати з Україною, але тепер торгівля повертається.
«Плюс ми очікуємо, що ще цього року буде підписана угода про вільну торгівлю з Еміратами», — додав він.
Водночас експорт соняшникової олії до Індії повернувся до довоєнних рівнів, уточнив Тарас Качка.
«Індонезія так само потихеньку „відкривається“, ми повертаємося на тамтешній ринок пшениці. Також навіть 2022 року, коли було заблоковане море, завдяки „зерновій ініціативі“ ми мали істотну частку на китайському ринку кукурудзи. Близько чверті всієї кукурудзи Китай імпортував з України. Частка КНР у нашому експорті тепер наближається до 6%. Переважно це аграрна продукція. І якщо буде стабільна навігація, то наша присутність на цих ринках посилюватиметься», — підсумував він.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом