Українське яблуко стає трендом у Субсахарській Африці

яблоки

За інформацією аналітиків EastFruit, Україна починає «намацувати» експортні можливості на ринку свіжого яблука Субсахарської Африки, про які ми раніше неодноразово писали. Наприклад, цікаві приклади експорту яблука до Африки приводив у великому інтерв’ю для EastFruit Артем Гудков, співзасновник Global Ukrainian Distribution, Investment and Trading Company Limited (GUDIT).

«У сезоні 2020/21 років Україна збільшила експорт яблука до країн Субсахарської Африки у шість разів і довела обсяг експорту до рекордних 630 тонн. І хоча це менше 4% загального експорту яблука, але сама тенденція не може не тішити. Потрібно також зазначити, що якщо в сезоні 2020/21 українське яблуко постачалося лише у дві країни цього регіону, то минулого сезону географія експорту включала вже дев’ять країн. А це означає, що яблуко з України в країнах Субсахарської Африки набуває все більшої популярності. В Африці серед імпортерів фруктів з’являється тренд, що зароджується, на імпорт яблука з України і зростає рівень інтересу до української продукції. Наші колеги з Української плодоовочевої асоціації підтверджують, що з’являється все більше запитів на постачання яблука з країн цього регіону», — каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

До речі, вже у першому експортному місяці сезону 2021/22 років Україна експортувала яблуко до двох країн Африки. Хоча до цього експорт яблука до Африки у вересні не розпочинався ніколи. З іншого боку, інтерес до експорту яблука в Африку з України може суттєво знизитися після того, як Білорусь різко збільшила закупівлю цих фруктів в Україні внаслідок введення ембарго на імпорт продовольства з ЄС.

«Істотною перевагою експорту яблука до країн Субсахарської Африки є порівняно висока ціна на нього. Причому постачальники, переважно, отримують свою продукцію від африканських імпортерів передоплату, що також знижує ризики експорту. Водночас українським експортерам потрібно враховувати досить тривалий час постачання яблука, яке нерідко перевищує 40 днів у морі, та забезпечуватиме його безпеку. А для цього яблуко має бути ідеальної якості. Воно також має бути досить твердим і правильно обробленим інгібітором етилену оскільки продавати яблуко в Африці кінцевим споживачам у дуже спекотному кліматі без будь-якого охолодження. А отже яблуко має зберігати свої властивості якнайдовше», — пояснює Андрій Ярмак.

У новому сезоні до імпортерів українського яблука з Субсахарської Африки вже додалася Кенія, куди продукція раніше не поставлялася. У попередні сезони ключовими африканськими імпортерами українського яблука були Мавританія, Сьєрра-Леоне, Ефіопія, Камерун, Мальдіви, Судан, Джибуті, Гамбія та Сомалі.

 

EastFruit

Позначки:, , , , , , , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!