Удосконалено процедуру уповноваження лабораторій для держконтролю
Кабінет Міністрів України прийняв постанову №830, якою вніс зміни до Порядку та критеріїв уповноваження акредитованих лабораторій, зокрема референc-лабораторій, та Порядку перевірки дотримання уповноваженими акредитованими лабораторіями, зокрема референс-лабораторіями, критеріїв уповноваження та позбавлення такого уповноваження, затверджених постановою КМУ від 10 січня 2019 року №10.
Про це говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Змінами передбачається удосконалення критеріїв та процедури уповноваження акредитованих лабораторій, зокрема референс-лабораторій для проведення лабораторних досліджень (випробувань) зразків, відібраних у межах здійснення державного контролю.
«Критерії уповноваження акредитованих лабораторій, зокрема референс-лабораторій, актуалізовані відповідно до вимог Регламенту (ЄС) №2017/625 Європейського парламенту та Ради від 15 березня 2017 року про офіційний контроль та іншу офіційну діяльність», — уточнили у міністерстві.
Особлива увага приділяється критеріям до уповноваження референс-лабораторій, які мають бути провідними лабораторіями у конкретній сфері та координувати роботу мережі уповноважених компетентним органом на лабораторні дослідження (випробування) за відповідними видами (напрямами) лабораторій, як це відбувається в ЄС.
«Так, під час уповноваження акредитованих лабораторій, зокрема референс-лабораторій, особливу увагу звертатимуть на наявність кваліфікованого персоналу з питань техніки проведення лабораторних досліджень (випробувань) за відповідними видами (напрямами), а також на критерії ефективності методів (методик) лабораторних досліджень (випробувань), якими уповноважена акредитована лабораторія, зокрема референс-лабораторія, має намір проводити лабораторні дослідження (випробування) зразків, відібраних у межах здійснення заходів державного контролю», — зазначили у відомстві.
Водночас усувається додаткова та неактуальна вимога, яка не передбачена законодавством ЄС для національної референс-лабораторії, — наявність акредитації на відповідність вимогам стандарту ДСТУ EN ISO/IEC 17043:2017 або EN ISO/IEC 17043:2010.
Також запроваджуються чіткі механізми щодо проведення порядку уповноваження акредитованих лабораторій, зокрема референc-лабораторій, та порядку перевірки дотримання уповноваженими акредитованими лабораторіями, зокрема референс-лабораторіями, критеріїв уповноваження та позбавлення такого уповноваження.
Постанова №830 набирає чинності через місяць з дня її опублікування.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом