У жовтні Індекс продовольчих цін ФАО знизився
У жовтні показник світових цін на продовольство помірно знизився, на 0,5 відсотка порівняно з вереснем, а єдиним показником, що збільшився, став Індекс цін на молочні продукти, повідомила Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) у п’ятницю.
У жовтні Індекс продовольчих цін ФАО, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на кошик основних продовольчих товарів, в середньому склав 120,6 пункту, що на 10,9 відсотка нижче за його показник минулого року.
Індекс цін ФАО на зернові знизився на 1,0 відсоток порівняно з показником минулого місяця. Світові ціни на рис знизилися на 2,0 відсотка на тлі загалом слабкого світового попиту на імпорт, тоді як ціни на пшеницю впали на 1,9 відсотка під впливом значного обсягу пропозиції зі Сполучених Штатів Америки та високої конкуренції між експортерами. Натомість котирування на фуражні зернові дещо зросли, особливо на кукурудзу через скорочення пропозиції в Аргентині.
Індекс цін ФАО на рослинні олії знизився на 0,7 відсотка порівняно з вереснем, оскільки зниження світових цін на пальмову олію, зумовлене сезонним збільшенням виробництва та послабленням світового попиту на імпорт, більш ніж компенсувало зростання цін на соєву, соняшникову та ріпакову олії. Ціни на соєву олію зросли завдяки високому попиту з боку сектора виробництва біодизеля.
Індекс цін ФАО на цукор знизився на 2,2 відсотка, але залишився на 46,6 відсотка вище показника минулого року. Жовтневе зниження в основному було зумовлене високими темпами виробництва в Бразилії, хоча побоювання щодо скорочення світової пропозиції в наступному році призупинили це зниження.
Індекс цін ФАО на м’ясо знизився на 0,6 відсотка, оскільки низький попит на імпорт, особливо зі Східної Азії, призвів до падіння світових цін на свинину, що більш ніж компенсувало незначне зростання цін на м’ясо птиці, м’ясо великої рогатої худоби та баранину.
Водночас Індекс цін ФАО на молочні продукти збільшився на 2,2 відсотка у жовтні, таким чином зупинивши зниження, що тривало дев’ять місяців. Світові ціни на сухе молоко зросли найбільше на тлі стрімкого зростання попиту на імпорт як на короткострокові, так і на довгострокові постачання, а також певної невизначеності щодо впливу явища Ель-Ніньйо на майбутнє виробництво молока в Океанії.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом