У Єврокомісії закликали Україну наблизити транспортне законодавство до стандартів ЄС
Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе та перший заступник голови Комітету Вадим Галайчук зустрілися з делегацією Генерального директорату з мобільності та транспорту Європейської Комісії, на чолі з його директоркою Магдаленою Копчинською.
Як йдеться на сайті Верховної ради України, Магдалена Копчинська зауважила, що Україні варто пріоритезувати законодавство у сфері траспорту, яке буде наближати Україну до стандартів Європейського Союзу. І, відповідно, гарантувати, що Україна вже сьогодні максимально наближається до ЄС.
Зазначається, що наразі Україні вже надано додаткові преференції в торгівлі з ЄС та у транспортному сполученні з Європейським Союзом. Але, одночасно, вона максимально намагається відповідати стандартам, які закладені в євроспільноті у цій царині.
Іванна Климпуш-Цинцадзе, зі свого боку, заявила, що Комітет з питань інтеграції України до ЄС активно працює і зацікавлений у якнайшвидшій адаптації законодавства України до права ЄС. Зараз Комітет надає висновки не лише до законопроєктів, підготовлених до першого читання, а й до проєктів, доопрацьованих до другого читання. А також до законопроєктів, які визначені пріоритетними для інтеграції України до Євросоюзу.
Українська сторона подякувала за допомогу ЄС у створенні Шляхів солідарності, які ініціювали у травні 2022 року для того, щоб Україна могла зберегти свої торговельні шляхи, і щоб товари могли рухатися в обох напрямках – з України і в Україну.
За даними, сукупна вартість торгівлі через Шляхи солідарності оцінюється у приблизно 139 мільярдів євро, з яких понад 46 мільярдів євро складає український експорт та понад 93 мільярди євро – український імпорт.
Крім іншого, голова комітету нагадала представникам Єврокомісії про проблеми блокування пунктів пропуску на польсько-українському кордоні. Вона зауважила, що це питання досить складно вирішити саме на двосторонньому рівні. Тому ця ситуація потребує активної участі Брюсселя у врегулюванні.
“Чим більше ми виробляємо, чим більше можемо експортувати – тим більше ми можемо самі підтримувати свою економіку”, – сказала Климпуш-Цинцадзе.
Вона додала, що метою України наразі є хоча б повернення до довоєнного рівня експорту.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом