У Віктор і К розповіли, як змінилися ринки збуту олії з початком війни
З початком повномасшатбної війни у компанії «Віктор і К» (продукція реалізується під ТМ «Королівський смак») дещо змінилися ринки збуту рослинної олії, розповів начальник відділу зовнішньоекономічних звʼязків компанії Володимир Салтиков в рамках агротуру Latifundist.com «Переробка: соя і ріпак».
«Раніше, до 2022 року, основним нашим ринком збуту олії був Китай і Близький Схід. Європи було менше. Зараз у нас більше Європа стала купувати, Китай менше. Близький Схід залишився, хоча є складнощі з доставкою. Це Червоне море, збільшилась логістика, деякі контракти йшли 3-4 місяці», — каже Салтиков і додає, що з точки зору преміальності зараз найцікавіший європейський ринок.
Соняшникову олію компанія експортує до Центральної Європи, ріпакову фасовану олію — до Фінляндії, Швеції, Норвегії, Данії, Франції та Великої Британії.
«Британці наші найбільші друзі і союзники, тому що вони відкрили свій безмитний ринок. Ми зараз багато експортуємо туди — і соєву олію рафіновану, і ріпакову, і соняшникову», — говорить Салтиков.
Він зазначає, що росія пішла з ринку Європи і натомість туди зайшла Україна, але рф тепер спрямовує свої зусилля на Китай.
«Вони домінують там на ринку фасованої продукції. Ця ситуація почала розвиватися ще з ковіду. Вони демпінгують і держава їм допомагає в цьому. Щодо сирої не скажу, а з ринку фасованої продукції вони нас поступово видавлюють», — додав Салтиков.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом