У Туреччині готуються відправити до Нігерії 25 тисяч тонн українського зерна в рамках програми Grain from Ukraine
“Це зерно було доставлене в насипному порядку з одного з портів в Україні ще під час дії Чорноморської зернової ініціативи. Зараз воно зберігається в Туреччині в рамках Світової продовольчої програми ООН. Для нас важливо, що ми співпрацюємо зі Світовою продовольчою програмою, щоб постачати зерно у такі країни, як Нігерія”, – наголосив Боднар.
Дипломат після відвідання порту та судна Fuat Sezgin, яке доправить вантаж в Нігерію, повідомив, що загалом планується відправити ще 60 кораблів з різних портів.
“Ця ініціатива буде реалізовуватися в міру того, наскільки зерно буде використовуватися, чи з портів Туреччини, чи з інших портів, де воно зараз зберігається. Ключовим координатором є Світова продовольча програма ООН, яка використовує можливості завантаження або з українських портів, або з тих, які були раніше куплені чи збережені в Туреччині чи в інших країнах. Зокрема, мова йде про Іспанію, яку досить часто говорять як про один з пунктів призначення українського зерна”, – сказав він.
Як повідомив Укрінформу капітан судна, яке вирушить з українським зерном в Африку, вантаж прибуде в Нігерію приблизно через місяць.
“Зерно, яке буде завантажено на корабель протягом ще приблизно 10 днів, складає 25 тисяч тонн. Після завантаження ми триматимемо курс в Нігерію. Шлях до нігерійського берега займе ще приблизно 20 днів і також може залежати від погодних умов”, – розповів капітан судна Fuat Sezgin Толга Оджал.
Порт в Самсуні також відвідав та спостерігав за роботами з пакування та відвантаження зерна представник Всесвітньої продовольчої програми ООН у Туреччині.
Як повідомляв Укрінформ, у Києві 25 листопада відбувся другий саміт української гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine («Зерно з України»») під егідою Володимира Зеленського.
За результатами саміту було ухвалено спільну заяву, яку підтримали 23 країни. Від Організації Об’єднаних Націй у роботі форуму брала участь генсек конференції ООН з торгівлі та розвитку Ребека Грінспен.
Пізніше речник генсека ООН Стефан Дюжаррік у коментарі Укрінформу сказав про те, що морський коридор для експорту зерна, організований Україною, позитивно впливає на світові ринки, але вони потребують не лише збільшення обсягів постачань, а й стабільності.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом