У порт Чорноморська вперше з 24 лютого прибуло судно для завантаження
У суботу, 6 серпня, у порт міста Чорноморськ Одеської області прибуло перше від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну судно для завантаження нашої агропродукції – балкер FULMAR S під прапором Барбадосу. Про це повідомляє міністр інфраструктури України Олександр Кубраков у Facebook.
«Ми уже можемо констатувати, що завдяки зусиллям президента України, ЗСУ, Міністерства інфраструктури та наших партнерів – ООН та Туреччини – “зерновий коридор” запрацював на вихід і на вхід до портів України», – написав він.
Кубраков зазначив, що прибуття судна – це важливий сигнал для ринку. На його думку, подія має показати, що “зернова угода” є безпечною та вигідною можливістю для власників суден, щоб повернутися в українські порти.
Міністр подякував колегам з ООН і Туреччини за безпечні умови для заходу FULMAR S в територіальні води нашої держави. Він запевнив, що Мінінфраструктури робитиме все можливе для забезпечення прийому та обслуговування Україною значно більшої кількості суден.
«Зокрема, ми плануємо уже за 2 тижні вийти на рівень щонайменше 3-5 суден на добу. Наша мета – вихід на місячний обсяг перевалки в портах Великої Одеси в 3 млн тонн сільськогосподарської продукції», – зазначив Кубраков.
За словами міністра, уже наступного тижня в межах ініціативи щодо експорту агропродукції почне практично працювати й найбільший порт України – “Південний”.
Також він розповів про майбутні плани розпочати перемовини з Туреччиною та ООН стосовно включення інших наших портів до “зернової угоди”. Зокрема, йдеться про Миколаївський.
Крім цього, попри “проміжні успіхи в деблокованих портах”, Україна й далі активно збільшує використання Дунайських портів.
«Ми враховуємо усі сценарії, не покладаючи надмірних надій на “зерновий коридор”», – пояснив Олександр Кубраков.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом