У Польщі звинуватили український агрохолдинг МХП у руйнуванні ринку курятини
У Польщі звинуватили український агрохолдинг МХП Юрія Косюка у перенасиченні їхнього ринку українською курятиною. У компанії це заперечують.
За словами депутата польського Сейму Януша Ковальського, який був державним секретарем з питань сільського господарства в попередньому уряді, Польща – найбільший виробник курятини в ЄС і зараз ця галузь руйнується через безмитний імпорт курятини з України, передає Forbes із посиланням на Financial Times.
На його переконання, на цьому багатіє одна компанія – МХП.
“Безмитний імпорт курятини з України та інших сільськогосподарських продуктів повинен бути негайно припинений”, – заявив він.
Водночас виконавчий директор МХП Джон Річ це заперечив. За його словами, експорт курятини їхнього виробництва не має значного впливу, оскільки його компанія фактично замістила частку ринку в інших експортерів – Бразилії та Великій Британії, а не польських фермерів.
Річ співчуває незадоволеним польським фермерам, але через інші серйозні проблеми, з якими вони стикаються, такі як скорочення субсидій на паливо та кліматичні норми. “Якби я був фермером, я б теж вийшов на демонстрацію”, – сказав Річ. Але обмеження українського експорту “не мають сенсу”, сказав він.
За його словами, якщо ЄС відновить обмеження на імпорт української курятини, то МХП переорієнтує експорт на ринки Саудівської Аравії і інші, де попит зростає.
Починаючи з 2022 року, ЄБРР надав $890 млн кредитів українським виробникам яєць, мʼяса птиці та цукру, повідомили FT в пресслужбі банку. Пʼяту частину цих коштів отримав МХП, чим стурбовані польські фермери, пише FT.
Нагадаємо, 9 лютого польські фермери розпочали блокаду трьох пунктів пропуску на кордоні з Україною, з 12 лютого протести поширилися ще на два пункти пропуску. Із 16 лютого польські аграрії заблокували вже шостий пункт пропуску для руху вантажів.
20 лютого польські фермери збираються заблокувати усі прикордонні переходи з Україною.
Українська влада обмірковує варіанти заборони імпорту аграрної продукції з Польщі у відповідь на блокаду кордону.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом