У Польщі заговорили про необхідність підготовки агросектору до вступу України в ЄС
Польські аналітики почали обговорювати питання підготовки агроринку до конкуренції з Україною на тлі наближення початку переговорів про вступ України до ЄС.
Як пише польське сільськогосподарське видання Тygodnik rolniczy, захист агропродовольчого ринку та підготовка його до конкуренції з Україною є найбільшим викликом, з яким зіткнеться польське сільське господарство після вступу України до ЄС.
Зазначається, що Україна має величезний сільськогосподарський потенціал — родючий ґрунт і сприятливий клімат. За підрахунками Великопольської сільськогосподарської палати, площа сільськогосподарських угідь в Україні становить 41,3 млн га, що втричі більше, ніж у Польщі.
Окрім того, частка орних земель у загальній площі України є однією з найвищих і становить 54%, тоді як середній рівень у країнах Європи — близько 35%.
Польські фермери побоюються, що після вступу України до ЄС потенціал українського сільського господарства значно розвинеться, і вони не витримають конкуренції з агрохолдингами.
«Ми як фермери не маємо шансів, коли чуємо про переговори про членство України в ЄС», — сказав один із виробників.
«Той, хто не їздив в Україну і не бачив її потенціал, не уявляє, що нас може чекати. Я не маю наміру вирощувати в Судетах полбу чи просо», — додає інший.
У Ягеллонському клубі вважають, що невдоволення фермерів вступом України до ЄС може спричинити серйозну кризу. Адже до нинішніх переваг українського агросектору додадуться субсидії, що надаються відповідно до площі господарства, і повна лібералізація торгівлі.
Однак ринковий аналітик Infograin Мірослав Марціняк наголошує, що цей підхід потрібно змінити, і у вступі України до ЄС потрібно шукати можливості, а не лише загрози.
«І це буде одним із найважливіших завдань майбутнього міністра сільського господарства, щоб підготувати польське сільське господарство до конкуренції з Україною», — вважає Марціняк.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом