У квітні найбільше зростали ціни на кукурудзу
У квітні спостерігалося зростання вартості зерна на ринку пшениці, кукурудзи та олійних культур.
Про це повідомляє пресслужба Української універсальної біржі.
«Впродовж місяця, за даними заявок в AgroMarket UUB, цінові індикативи на кукурудзу відображали найбільше зростання серед зернових культур. Підвищення цін в середньому відбулося на 4,28% і середня ціна на кінець місяця складала 5322 грн/т. Ринок пшениці також відзначався висхідним трендом. Загалом на кінець місяця середні ціни на пшеницю 2 і 3 класу знаходились в діапазоні 6812– 6099 грн/т. Ціни на фураж складали 5389 грн/т, що більше на 2,67% з початку місяця», – зазначили аналітики біржі.
Підтримку цінам на кукурудзу надавали різні фактори. Зокрема, короткострокове зростання курсу долара, експортний попит, попит тваринницьких та переробних підприємств для покриття середньострокових потреб, зменшення залишків кукурудзи в Україні, що призводить до обмежених пропозицій від виробників.
Щодо агрометеорологічних умов, то згідно з даними Укргідрометцентру, вони були сприятливими для росту, розвитку та сівби усіх культур.
Середні ціни по Україні на кінець квітня щодо початку місяця:
- ячмінь – 5234,51 грн/т (+2,43%);
- соя – 17 254,11 грн/т (+3,12%);
- соняшник – 13 925,99 грн/т (+4,52%).
На кінець квітня спостерігалося зростання цін на кілька ключових сільськогосподарських товарів, які торгуються на Чиказькому торговельному майданчику (CBOT). Цей сплеск в першу чергу пояснюється неоптимальними умовами посіву в основних виробничих зонах, що ще більше посилюється посушливим періодом який вплинув на регіони твердої червоної озимої (HRW) пшениці.
«На ринку пшениці ф’ючерси відображали значне зростання через погодні умови у ключових регіонах вирощування в США, Європі та на південному заході країни-терориста. Ф’ючерси на кукурудзу CBOT зросли на тлі зростання світових цін на пшеницю та невизначеності у південноамериканському виробництві. Ф’ючерси на соєві боби завершили останній тиждень місяця дещо вище. Оскільки збір урожаю сої в Бразилії майже завершено, а прогрес Аргентини відстає від історичних середніх показників, світовий ринок сої залишається дещо напруженим», – додають аналітики.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом