У ДАР зареєструвалось менше половини фермерів України
У Державному аграрному реєстрі (ДАР) наразі налічується 126 686 фермерів, це менше половини від їхньої загальної кількості в Україні.
Про це повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик в інтерв’ю виданню Delo.ua.
«Ми розуміємо, що і зараз в ньому (ДАР. — Ред.) є далеко не всі аграрії. Боюсь казати у відсотках, але це точно навіть не половина всього сектору — цей висновок можна зробити по зареєстрованому земельному банку України», — уточнив заступник міністра.
За його словами, на момент запуску платформи у серпні 2022 року Державна служба статистики оцінювала кількість її потенційних користувачів у 45-50 тис. Така оцінка пояснюється відсутністю на той час єдиної бази даних про кількість фермерів: сільгоспвиробники-одноосібники не звітують перед державою, хоча вони фактично є малими фермерами.
За перші пів року після запуску в ДАР перших програм держпідтримки в системі зареєструвались приблизно 60 тис. нових агровиробників. Тобто вже тоді облікували більше осіб, ніж їх існувало за даними офіційної статистики, додає Денис Башлик.
Динаміка реєстрацій почала збільшуватися після запуску в ДАР програм для середніх і великих учасників ринку, поступово досягнувши нинішніх 126,7 тис.
Заступник міністра агрополітики додає, що доступ у систему відбувається лише за бажанням фермера, тому всі 100% аграріїв з’являться в ДАР, лише якщо парламент зобов’яже їх зареєструватися. Державна політика України не передбачає примусової реєстрації, тоді як у країнах Євросоюзу фермери зобов’язані це зробити в системах, аналогічних українському аграрному реєстру.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом