У Болгарії врожаї соняшнику, кукурудзи падають, експорт пшениці зростає
Болгарія зібрала меншу кількість насіння соняшнику та кукурудзи до початку жовтня порівняно з тим же періодом минулого року з відставанням у 24,1% та 27,4% відповідно, повідомило міністерство сільського господарства з посиланням на попередні дані.
Збирання зернових просувається повільніше порівняно з 2022 роком, що в поєднанні з урожайністю, нижчою за середню, призвело до значного річного дефіциту виробництва обох культур станом на 5 жовтня, повідомило міністерство на початку минулого тижня.
Середня врожайність соняшнику була приблизно на 16% нижчою, ніж рік тому, зібрано 93% від загальної площі соняшнику. Водночас середня врожайність кукурудзи знизилася на 12,7% порівняно з роком, зібрано 65% від загальної площі, переданої посіву.
Експортні дані за період з початку 2023-2024 маркетингового року станом на 8 жовтня виявляють деякі вражаючі тенденції: експорт пшениці зріс утричі порівняно з аналогічним періодом минулого року, що підкреслює значне зростання попиту та торгівлі, зазначає міністерство. Тим часом експорт ячменю зріс більш ніж у 20 разів, що відображає зростання міжнародної торгівлі цим зерном.
Згідно з даними, з 1 липня по 8 жовтня Болгарія експортувала близько 765 000 тонн пшениці через чорноморський порт Варна, що на 225% більше, ніж роком раніше. Лише за тиждень до 11 жовтня через порт було експортовано 23 300 тонн. Експорт ячменю за той самий період склав 141 528 тонн проти 6 706 тонн рік тому. Відповідно до заяви міністерства, порт Варни в останні роки становив близько 30% загального експорту пшениці та кукурудзи країни.
Експорт кукурудзи через порт Варна з початку ринкового року 2023-24 станом на 8 жовтня склав 13 960 тонн порівняно з відсутністю експорту, зареєстрованого за той самий період минулого року.
З початку липня до кінця звітного періоду імпорту зернових та олійних культур через порти Варна та Бургас не зафіксовано, повідомили у міністерстві.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом