Туреччина отримала список кораблів, якими Росія намагається вивезти в інші країни та продати крадене українське зерно
Про це повідомив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв за результатами зустрічі з головним радником президента Туреччини Реджеп Тайїпа Ердогана Ялчином Топчу та головою комісії з питань національної оборони Великих національних зборів (парламенту) Туреччини Фейзі Бердібеком в Анкарі, повідомляє власкор Укрінформу.
«Одне з обговорюваних питань було пов’язане з тим, що за нашою інформацією, даними української розвідки, росія крадену на окупованих територіях пшеницю та інші товари, провозить в т.ч. через порти Туреччини. Хоча чотири роки тому було прийняте рішення, що ніякі кораблі, що відвідують порти на окупованих територіях, в першу чергу маються на увазі порти в Криму, не можуть прийнятися та обслуговуватися в портах Туреччини», – сказав Джемілєв за результатами зустрічі.
Мустафа Джемілєв повідомив, що Туреччині було передано список кораблів, які зокрема крадену пшеницю з Херсонської області через Севастополь, а потім порти Туреччини вивозили та намагалися продати Туреччині, Сирії та Єгипту.
«Ми домовились, що вони візьмуть це під контроль, – розповів лідер кримськотатарського народу.
Також на зустрічі йшлося про вирішення проблемних питань, пов’язаних з перебуванням тимчасових переселенців з України в Туреччині.
«Оскільки багато тисяч громадян України вимушено приїхали в Туреччину, обговорювали проблемні питання переселенців, в першу чергу це жінки з діти,. Йшлося про дозволи на роботу, страхування та інше», – розповів Мустафа Джемілєв.
Джемілєв відзначив, що турецька сторона продемонструвала повне взаєморозуміння та готовність вирішення всіх проблемних питань.
Щодо постачання ОВТ Туреччиною Україні, Джемілєв не став вдаватися у деталі.
«Якби не було турецьких «Байрактів» в Україні в перші дні повномасштабного вторгнення та війни з рф, то було б дуже важко… Туреччина допомагає в міру своїх можливостей, але в деталі вдаватися не хочу», – сказав Джемілєв.
Як повідомляв Укрінформ, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав усі держави відмовлятися від пропозицій росії купити вкрадене в Україні зерно.
Раніше МЗС України попередило країн-споживачів, що партії зерна, які продає рф, можуть частково або повністю містити вкрадене зерно, здобуте в результаті мародерських дій російських загарбників. Крадіжку росією українського зерна підтверджують як численні свідчення українських аграріїв, так і документальні докази.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом