Торгове сальдо по яловичині тримається в плюсі попри зниження експорту
Україна у квітні експортувала 3,6 тис. т яловичини та великої рогатої худоби (ВРХ) живою вагою, що на 14,63% менше, ніж у березні.
Як говориться у повідомленні Асоціації виробників молока, закупівлі червоного м’яса з України минулого місяця скоротили Китай, Казахстан, Грузія. ВРХ не купували Йорданія і Лівія. Негативну роль зіграли перебої з експортними постачаннями аграрної продукції та продуктів харчування через логістичні перешкоди внаслідок незважених політичних рішень у деяких європейських країнах.
«За попередніми даними Держстату, в квітні Україна експортувала лише 1 т охолодженої яловичини на суму $7,3 тис., що суттєво менше, ніж у березні. Натуральні обсяги експорту червоного м’яса скоротилися на 15,2 т, а в грошах — на $52,6 тис. Товар постачався до Греції, Молдови, Туреччини і на Маршаллові острови», — повідомляє аналітик АВМ Георгій Кухалейшвілі.
Також скоротилися обсяги постачань мороженої яловичини на зовнішні ринки. В квітні Україна експортувала 1,76 тис. т продукції, що на 24,55% менше, ніж у березні. Експортна виручка по даній позиції склала $7,04 млн, і це на 21,62% менше порівняно до попереднього місяця. Більше 95% експорту мороженої яловичини було відвантажено в Азербайджан, Грузію, Китай, Казахстан, Узбекистан та Молдову.
Обсяги експорту ВРХ живою вагою склали 1,85 тис. т на суму $2,69 млн. Порівняно до березня натуральні обсяги постачань впали на 4,36%, а експортна виручка скоротилася на 5,87%. Тварин постачали до Єгипту і Лівану.
Експерт припускає, що вірогідною причиною такого різкого скорочення постачань яловичини з України має бути введення тимчасових заборон з боку урядів Польщі, Словаччини, Угорщини і Болгарії на імпорт вітчизняної аграрної продукції і продуктів харчування. В Польщі та Угорщині обмеження поширювалися на м’ясо великої рогатої худоби.
Ситуація з імпортом неоднозначна. В квітні Україна імпортувала 6,7 т охолодженої яловичини на суму $91,8 тис. Натуральні обсяги імпорту скоротилися на 27 т порівняно з березнем. Свіже червоне м’ясо постачали в Україну з Аргентини та країн-членів ЄС. Але обсяги імпорту мороженої яловичини минулого місяця склали 1,97 тис. т і виросли на 57,48% порівняно до березня. Партії м’яса надходили з країн-членів ЄС, зокрема з Литви. Вперше з початку 2023 року Україна імпортувала ВРХ живою вагою. Натуральні обсяги імпорту склали 35,5 тис. т. Тварини постачались в Україну з Польщі.
«У квітні сальдо зовнішньої торгівлі яловичиною і ВРХ було позитивним і склало $8,27 млн», — підсумував експерт.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом