Ситуація з отриманням сходів озимих колосових на Вінниччині вкрай складна
За спостереженнями науковців Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН у Вінницькій області сформувалась вкрай складна ситуація із отриманням сходів озимих колосових культур.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН.
За будь-яких обставин на агроценози регіону чекає пізня поява сходів результатом чого буде весняне кущіння, яке, як відомо, поступається осінньому з точки зору формування продуктивних стебел.
Дещо кращою вона є в традиційно посушливих районах – Липовецькому, Могилів-Подільському, де сума вересневих опадів становила відповідно 55 та 54 мм, в той час, як в середньому по області лише 29,3 мм за багаторічної норми 58 мм.
Але і там сходи пшениці озимої посіяної 16-17 вересня на сьогодні є зрідженими і становлять 65-70%, у північній частині області сходи на посівах 16 вересня після ріпаку озимого становлять 55-60%. Офіційний прогноз на першу декаду жовтня, згідно якого дощі мали бути 4 та 7 числа, не виправдався.
На думку вчених Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН, для отримання дружних сходів в орному шарі ґрунту потрібно мати продуктивної вологи не менше 20 мм, а за внесення в рядки мінеральних добрив – 25 мм.
Нагадаємо, погодні умови наразі не сприяють появі дружніх сходів озимих зернових. Як повідомлялося, метеорологічне літо у першій декаді жовтня тривало на всій території країни.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом