Сильні дощі в Китаї можуть призвести до зростання імпорту пшениці
Проливні дощі обрушилися на пшеничні поля Китаю під час збору врожаю, залишивши посіви заболоченими та запліснявілими в найбільш виробничій провінції країни, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.
Державні ЗМІ Китаю назвали це «найгіршим періодом вологої погоди під час збору врожаю» за понад 10 років. 6 днів дощів у центральній провінції Хенань також призвели до затримки збирання врожаю.
Поки ще зарано оцінювати збитки, наслідки можуть бути значними. Китай є найбільшим у світі виробником і споживачем основних продуктів харчування, а в сезоні 2022/23 він стане найбільшим імпортером. Будь-який дефіцит виробництва або якості пшениці може змусити країну збільшити імпорт, скоротивши експорт.
Провінція Хенань вирощує близько 27% пшениці в країні, за нею йдуть інші регіони, такі як Шаньдун, Аньхой, Хебей і Цзянсу, свідчать дані USDA. Зерно є основним продуктом харчування в північній частині країни, де воно використовується в основному для виробництва локшини та булочок.
«Цього року ми повинні очікувати набагато більше пророщеної пшениці, ніж зазвичай. Зі зниженням якості, менше врожаю буде використовуватися для виробництва борошна, а більше піде на корм тваринам», — сказав Чжан Чжідун, старший аналітик Guolian Futures.
Державні ЗМІ також повідомили, що сотні збиральних машин, які збирали новий врожай у Хенані, застрягли на автомагістралях через відсутність сертифікатів, що призвело до затримок збору врожаю.
Проблема настільки тривожна, що уряд Хенаня вживає екстрених заходів, щоб врятувати врожай. Він мобілізує комбайни та сушильні машини в регіоні та сусідніх провінціях, щоб забезпечити своєчасне та ефективне збирання врожаю. Влада також використовує будь-які доступні нетрадиційні місця для сушіння зерна, від сільських площ до шкільних майданчиків і плоских дахів.
Завдяки всім зусиллям у Хенані вдалося зібрати лише 4,5% усіх площ пшениці в провінції. Збирання пшениці в країні зазвичай закінчується приблизно на третьому тижні червня.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом