Свинина дорожчає повільніше за інші види м’яса
Роздрібні ціни на охолоджену свинину в січні були у середньому на 7,7% вищими, ніж рік тому.
Різниця між цінами у січні цього року та аналогічного періоду 2021 року коливалася в межах 3-11% у бік здороження, залежно від виду охолодженого м’ясного напівфабрикату. До прикладу, середні ціни свинячої корейки та стейку піднялися на 10-11% – до 151 та 164 грн/кг відповідно. Тазостегнова частина та несезонний наразі ошийок додали близько 3,5%, як порівняти з торішньою позначкою. Їх ціна у перший місяць 2022 року склала 116,5 грн/кг та 147,9 грн/кг відповідно.
При цьому темпи зростання ціни на свинину значно поступаються подорожчанню інших видів м’яса. Так, за даними Державної служби статистики, середня споживча ціна яловичини у січні склала 195,6 грн/кг, що майже на 31% дорожче, ніж у січні 2021 року. Куряча тушка зросла в ціні на 28% (до 73,5 грн/кг), а куряче філе – на 30,5% (до 122,65 грн/кг).
Серед основних причин підвищення роздрібних цін – глобальні інфляційні процеси, які не оминули й Україну. За оцінками Держстату, інфляція на ринку продуктів харчування у січні 2022 року проти аналогічного періоду минулого року склала 14,5%.
Крім того, на зростання роздрібних цін вплинули вищі ціни закупівлі живих свиней на початку цього року – у середньому 47 грн/кг живця. Хоча такий рівень не покриває стрімкого подорожчання енергоносіїв та подальшого зростання вартості кормових інгредієнтів. Виробники свинини продовжують працювати на межі рентабельності або й у збиток.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом