Світовий урожай зерна у 2023-2024 МР стане найбільшим в історії – IGS
Міжнародна рада із зерна (IGC) у релізі від 11 січня зазначає, що загальний обсяг виробництва зерна (включаючи пшеницю та фуражне зерно) у 2023-2024 роках «буде найбільшим за всю історію (2,307 мільярда тонн), при цьому зростання на 2% у річному обчисленні пов’язаний головним чином із впевненим зростанням виробництва кукурудзи – майже на 6% у річному обчисленні».
Збільшення виробництва кукурудзи відзначено у Китаї, Росії та Україні, зниження – у Бразилії.
IGC підвищив свій прогноз виробництва кукурудзи на 7 мільйонів тонн порівняно з попереднім місяцем, при цьому виробництво у 2023-2024 роках тепер прогнозується на рівні 1,230 мільярда тонн порівняно з 1,165 мільярда минулого маркетингового року.
Прогнозується, що виробництво пшениці знизиться на 2% (16 мільйонів тонн) у річному обчисленні, пишуть аналітики IGC, хоча порівняно зі звітом минулого місяця дані переглянуті вище на 1 мільйон тонн.
Хоча загальний обсяг виробництва зерна прогнозується вище порівняно з минулим маркетинговим роком, прогнозується, що споживання також збільшиться, що призведе до подальшого скорочення світових перехідних запасів зерна. Споживання було переглянуте вище із попереднім звітом на 6 мільйонів тонн до 2,314 мільярда тонн, що майже на 2% більше у порівнянні з 2022-2023 роками.
Перехідні запаси були переглянуті вище на 5 мільйонів тонн у місячному вирахуванні, але очікується, що загальний обсяг перехідних запасів зерна на 2023-24 маркетинговий рік знизиться (як це відбувається сьомий рік поспіль) до 590 мільйонів тонн, порівняно з останнім піком запасів у 658 мільйонів тонн у 2016-17 маркетинговому році.
За даними IGC, оскільки менший урожай сої у Бразилії переважує зростання в інших країнах, світове виробництво сої у 2023-2024 роках прогнозується на 3 мільйони тонн нижче порівняно з попереднім звітом. Однак за рівня 392 млн тонн це все одно на 6% вище, ніж минулого маркетингового року.
Індекс цін на зернові та олійні культури IGC впав на 6% порівняно з попереднім місяцем, оскільки зниження спостерігалося за всіма зерновими та олійними культурами, за винятком рису, який збільшився майже на 8%. Індекс, який зараз становить 247, на 19% нижчий порівняно з минулим роком, що відбиває значне зниження цін на кукурудзу, пшеницю та соєві боби».
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом