Світовий імпорт ріпаку у 2022/23 МР досяг нового рекорду
За оцінками Oil World (Німеччина), незважаючи на сезонне зниження темпів імпорту ріпаку та каноли у світі у квітні-червні ц.р., результати все ще різко перевищують рівень минулого року (на 0,6 млн тонн) і становлять 4,37 млн тонн.
Найбільшим імпортером олійної культури в зазначений період є Китай – 1,7 млн. тонн у порівнянні з 0,3 млн. тонн у квітні-червні роком раніше.
Таким чином, загальний світовий імпорт олійної в 2022/23 МР досяг нового максимуму – 18,5 млн тонн (+ 3,1 млн тонн до рівня попереднього сезону), з яких Китаєм закуплено рекордні 4,7 (+2,7) млн тонн .
Проте, експерти прогнозують зниження темпів імпорту каноли та ріпаку в 2023/24 МР через послаблення китайського попиту на ріпакову олію та високі внутрішні запаси як ріпаку, так і продуктів його переробки.
Крім цього, активному імпорту також перешкоджають високі ціни на канадську канолу. Зазначимо, що за останні два сезони Канада постачала понад 94% від загального обсягу імпорту олійним Китаєм. У той час, як відвантаження каноли австралійського походження все ще було заблоковано нетарифними торговими бар’єрами.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом